Oversigt (indholdsfortegnelse)
Den fulde tekst
Lov om indfødsrets meddelelse
VI MARGRETHE DEN ANDEN, af Guds Nåde Danmarks Dronning, gør vitterligt:
Folketinget har vedtaget og Vi ved Vort samtykke stadfæstet følgende lov:
§ 1. Indfødsret meddeles:
- Richard Marquez Abarnas, Gladsaxe.
- Rolla M Abas, København.
- Elvir Abaz, Odense.
- Ljatif Abazi, København.
- Milomir Abazovic, Skanderborg.
- Kassem Khadeir Abbas, Frederiksberg.
- Saleh Mohammad Bakir Abbas, Fredericia.
- Saad Ali Abbas, København.
- Azhar Abbas Mohamad, København.
- Aziza Abdaime, Ringsted.
- Adil Ali Abdalla, Odense.
- Majed Majid Abdalla, Herlev.
- Sufi Mohamed Abdalla, Tølløse.
- Ahmed Abdellaoui, København.
- Fidaa Abdel-Latif Abul-Foul, København.
- Abdelrazak Abdeljabar Abdelrazak, København.
- Shada Abdeljabar Abdelrazak, København.
- Mohammad Abd Abdelaal, Slagelse.
- Abdi Omar Abdi, Århus.
- Abdirisak Ahmed Abdi, København.
- Barlin Mohamed Abdi, Aalborg.
- Fereshteh Abdi, København.
- Hashi Dahir Abdi, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1991.
- Hassan Ahmed Abdi, Slagelse.
- Hassan Mohamuud Abdi, København.
- Khadija Mohamed Abdi, Odense.
- Mahad Sheikh Mahamad Abdi, København.
- Mohammed Omar Abdi, Aalborg.
- Said Yussuf Abdi, Esbjerg.
- Zainab Ali Abdi, Odense.
- Maqsud Abdi Afrah, Århus.
- Sousan Abdi Pour, Åbybro.
- Moge Farah Abdiaziz, Middelfart.
- Ahmed Hussein Abdikadir, København.
- Nafiso Alasow Abdikarim, Kolding.
- Nawal Mohamed Abdillahi, Frederiksberg.
- Rahma Barkad Abdillahi, Århus.
- Deeqa Osman Abdille, Odense.
- Abdirahman Isse Abdirahman, Odense.
- Ladan Yusuf Abdirahman, Odense.
- Mohammed Mohammud Abdirizaq, Randers.
- Mahamed Farah Abdisalan, København.
- Jamilla Abdo, Gråsten.
- Babak Abdollahi, Århus.
- Soosan Abdollahy, Esbjerg.
- Fowzya Ali Abdow, Århus.
- Sanya Abdul Al, Århus.
- Khalis Ahmed Abdul Aziz, Ringsted.
- Nazar Abdul Khaliq, Aalborg.
- Sardar Abdul Khaliq, Løkken-Vrå.
- Souhaila Mohammad Abdul Razek, København.
- Awatif-L Abdul Rudha, Gladsaxe.
- Loay Hazim Abdulahad, København.
- Ronak Hamaamin Abdulkader, Rødovre.
- Rage Abdulkadir, Århus.
- Sabah Ahmed Abdulkadir, Frederiksberg.
- Safia Abdulkadir Mohamed, Århus.
- Aram Abdulkarim Aziz, Århus.
- Mohamed Ahmed Abdullahi, Århus.
- Jina Ala Abdullatif, Rødovre.
- Zeynab Mahdi Abdulle, Aalborg.
- Saynab Abdulle Mohamed, Århus.
- Fatme Saleh Abdul-Malek, Aalborg.
- Hewa Aziz Abdulrahman, København.
- Naip Abdurahmani, København.
- Abid Ali Abid, København.
- Latifa Habib Abid, Århus.
- John Chris Abigabirwa, Ringsted.
- Khadra Yusuf Abokor, Hvidovre.
- Houda Abou Chakra, Helsingør.
- Samira Abou El Foul, Sønderborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Jihad Abou-Ariche, Odense.
- Souhail Aboul-Kheir, København.
- Imad Abouraqba, Slagelse.
- Armen Khorenovich Abramian, Albertslund.
- Milan Abrasevic, Frederiksværk.
- Sofija Abrasevic, Frederiksværk.
- Zahra Addow Absuge, Esbjerg.
- Amin Rezgar Abu-Baker, Greve.
- Halah Abu-Ramadan, København.
- Sabah Sadeq Achir, København.
- Zivka Ackar, Aalborg.
- Zakaria Musa Khamis Adam, København.
- Maciej Jakub Adamczyk, Århus.
- Farhiyo Mahamed Adan, Nykøbing F.
- Haweya Mohamud Adan, Odense.
- Sahra Farah Adan, København.
- Adem Ademi, København.
- Damir Ademovic, Nykøbing F.
- Edin Ademovic, Nykøbing F.
- Goran Ademovic, Hadsund.
- Lejla Ademovic, Hadsund.
- Razija Ademovic, Hadsund.
- Abdi Nur Aden, Århus.
- Halimo Ali Aden, Århus.
- Saida Ahmed Aden, Århus.
- Saado Farah Aden, Greve.
- Ubah Mohammed Aden, Greve.
- Lul Aden Bile, Aalborg.
- Muse Aydrus Aden Muse, København.
- Adiba Adham, København.
- Aziza Adham, København.
- Hadil Adham, Lyngby-Taarbæk.
- Amira Adilovic, Brøndby.
- Rahmo Adilovic, Brøndby.
- Danijela Adulovic, Silkeborg.
- Haris Adulovic, Silkeborg.
- Fatima Agaroum, København.
- Aida Agassi, Aalborg.
- Emir Agic, Nordborg.
- Vinka Agic, Nordborg.
- Raza Agovic, Nyborg.
- Mark Agyei, København.
- Fawzia Ahadi, Greve.
- Nour-Ahmad Ahadi, Greve.
- Said Ahdidouch, København.
- Narumol Ahle, Ølstykke.
- Badran Ali Ahmad, Haderslev.
- Fawziya Hussain Rasheed Ahmad, Århus.
- Mumtaz Ahmad, København.
- Salma Ahmad, Rødovre.
- Alwalid Alser-Mohamad Ahmad-Hassa, Rødovre.
- Abdi Shugri Ahmed, Odense.
- Abdiladif Adan Ahmed, København.
- Abdul Aziz Osman Ahmed, Esbjerg.
- Abdullah Isse Ahmed, København.
- Abdullahi Yusuf Ahmed, Århus.
- Abida Shafi Ahmed, København.
- Ali Ahmed, Frederiksberg.
- Amino Sayid Ahmed, København.
- Cheeman-Rasheed Ahmed, Esbjerg.
- Gusar Abdi Ahmed, København.
- Hassan Mohamed Ahmed, Århus.
- Hussein Ali Ahmed, Århus.
- Ifrah Hussein Ahmed, Gladsaxe.
- Imtiaz Ahmed, København.
- Khadija Mohamed Ahmed, Århus.
- Khalid Hassan Ali Ahmed, Fredericia.
- Mahamed Abdi Ahmed, Viborg.
- Mahamed Omar Ahmed, Thisted.
- Mohamed Abdulahi Ahmed, Fredericia.
- Mohamed Osman Ahmed, Holbæk.
- Monir Ahmed, København.
- Muna Abdi Ahmed, København.
- Saeed Mohamed Sobhi Ahmed, Århus.
- Sheraz Ahmed, København.
- Tanwir Ahmed, Holbæk.
- Hinda Ahmed Abdi-Kadir, Ballerup.
- Nizamedin Ahmedi, København.
- Vebi Ahmedi, København.
- Edina Ahmetagic, Sorø.
- Naim Ahmeti, København.
- Sabina Ahmetspahic, Brøndby.
- Nadjia Ahonseri, Århus.
- Afsaneh Ahounbehi, København.
- Milad Ainain, Køge.
- Adel Ajanovic, Odense.
- Amra Ajanovic, Ikast.
- Mirsad Ajanovic, Ikast.
- Esat Ajdari, København.
- Ifeta Ajhorn, Sønderborg.
- Admin Ajkunic, Karlebo.
- Besima Ajkunic, Karlebo.
- Mevludin Ajkunic, Karlebo.
- Abdelilah Akalai, København.
- Said Akaroum, København.
- Rahim Ullah Akbari, Århus.
- Hasheem Akhavan, Tønder.
- Naseem Akhtar, København.
- Ahida Marwan Akkari, Århus.
- Roula Akkari, Århus.
- Naeem Akram, Hvidovre.
- Nasrin Akrami, København.
- Basil Abed Mizyad Al Amiri, Herning.
- Mohsen Al Asadi, Skive.
- Rasha Al Dalawi, Århus.
- Leila Al Ebad, Gladsaxe.
- Samira Al Issa, København.
- Iman Al Jazair Li, København.
- Asma Al Shehabi, København.
- Sharif Jumaa Khadem Al Siaedi, København.
- Hussein Ali Abbas Alabiidi, Køge.
- Sivaranjini Alagaratnam, Herning.
- Mariam Ali Al-Ahmad, Århus.
- Manal Al-Ajouz, Odense.
- Khandoker Rakibul Alam, København.
- Mahmood Alam, Odense.
- Hoda Al-Amood, Birkerød.
- Talal Wafic Alaouie, Århus.
- Omar Ali Khodeir Al-Aqidi, Århus.
- Telmo Patricio Alarcon Vasquez, Bredebro.
- Safa Al-Asadi, Skive.
- Sarmed Farhan Haloob Al-Atia, København.
- Sami Abdul Kader Mahmod Mahamad Al-Atrash, København.
- Laith Mohamad Ali Al-Attar, København.
- Hussein Mahmoud Alawie, København.
- Albert Suresh Albert Jeyaras, Herning.
- Thevaki Albert Jeyaras, Mariager.
- Amir Alborz, København.
- Ibtisam Ali Aboud Al-Chefagi, Rødovre.
- Mohamed Adib Ahmad Al-Ezzi, Greve.
- Ayad Hussein Al-Faklawi, København.
- Nojoud Said Al-Far, Helsingør.
- Abbas Mosa Sadiq Al-Fatlawi, Rødovre.
- Imad Abdelmajid Abd-Ali Al-Gassas, Aalborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Sahra Al-Gassas, Aalborg.
- Hamzia Abid Burhan Al-Ghiraity, Sønderborg.
- Hassan Abdul Hadi Muhsin Al-Ghiraity, Sønderborg.
- Abbas Naem Aziz Al-Ghizi, Viborg.
- Taha Mohammad Hussein Taki Al-Haidari, København.
- Aiman Nayef Al-Hajj, Greve.
- Wafaa Jawad Hassan Al-Hassani, Brøndby.
- Awas Al-Helo, Tårnby.
- Aboud Abdel Mohsen Al-Hilw, København.
- Jamil Abdul Hamid Jassim Al-Hirz, Vejle.
- Sabri Mohammed Abdul Al-Hirz, Vejle.
- Abbas Salman Al-Hulo, Esbjerg.
- Hamed Noor Hamed Al-Hulo, København.
- Mahmoud Al-Hulo, Esbjerg.
- Ahmed Huseen Ali, København.
- Amina Sharif Ali, Silkeborg.
- Amira Lotof Ali, København.
- Bafrin Haydar Ali, Aalborg.
- Chaman Ali, Roskilde.
- Dahir Hagi Ali, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Faduma Mohamoud Ali, Frederiksberg.
- Fahma Ahmed Ali, Sejlflod.
- Farah Adan Ali, København.
- Farhiya Mahamed Ali, København.
- Fartum Abdirahman Mohamed Ali, Århus.
- Gani Younis Ali, København.
- Ghada Mohamad Ali, Århus.
- Gul-E-Rana Ali, Albertslund.
- Hamid Abdullahi Ali, Odense.
- Hassan Mohamed Ali, Odense.
- Hussein Hassan Ali, København.
- Idris Abdel-Karim Ahmed Ali, Odense.
- Ikhlas A Ali, København.
- Imtiaz Ali, Århus.
- Jabbar Mohammad Ali, København.
- Liban Muse Ali, Århus.
- Mahamed Abdullahi Ali, København.
- Mohamed Farah Ali, Århus.
- Mustafa Kamal Ali, Skibby.
- Piruza Ali, Århus.
- Suad Salad Ali, København.
- Yasmin Ahmed Ali, København.
- Zeinab Mohamed Ali, Århus.
- Souad Ali Abdillahi, København.
- Anisa Mohamed Ali Gama, Århus.
- Shoukri Ali Hagi, Aalborg.
- Abdul Majed Ali Morad, Næstved.
- Ashwaq Ali Nagi, Nykøbing F.
- Mejra Alibasic, Rødovre.
- Haris Alibegovic, Høje-Taastrup.
- Alisa Alic, Thisted.
- Idriz Alic, Randers.
- Sead Alic, Møn.
- Zabiba Mohamed Alicaoir, Odense.
- Samir Alickovic, Skive.
- Orhan Alijagic, Horsens.
- Udgår.
- Parvin Alimoradi, Høje-Taastrup.
- Dhiya Mohsin Jassim Al-Issa, Horsens.
- Aziz Arayby Murad Al-Jaderi, København.
- Ayman Mohammed Ahmed Al-Jammal, København.
- Ahmad Mohamad Salih Al-Jawadi, København.
- Firaz Al-Jazrawi, Frederikssund.
- Mujo Aljic, Vejen.
- Abd Alamer Radi Al-Juboury, Esbjerg.
- Samar Alkayal, København.
- Moslem Homod Abbas Al-Kenani, København.
- Balsam Jasim Mohamad Al-Khafaji, København.
- Jasim Mohammed Al-Khafaji, København.
- Khadair Abbas Abdul Al-Khafaji, København.
- Muslem Mohammed Al-Khafaji, København.
- Salah Mohamed Abdul Al-Khafaji, København.
- Khalil Ahmad Al-Khalil, Århus.
- Kami Qasem Hassan Naseh Al-Khazaal, Odense.
- Tahsin Abdel-Saheb Al-Majrawi, Roskilde.
- Kirill Almatlouh, Næstved.
- Sanaa Al-Mostapha, Århus.
- Ghaleb Mohammad Hashem Al-Musawi, Randers.
- Allaa Kassem Hussein Al-Naqach, København.
- Kassem Hussein Al-Naqach, København.
- Saad Ahmad Al-Omar, Århus.
- Zeinab Saad Al-Omar, Århus.
- Juliana Jeanette Aloysious, Hvalsø.
- Thomaspillai Aloysious, Hvalsø.
- Hassan Abd Al-Jabbar Al-Rabii, København.
- Abd Al-Karim Abd Alamir Al-Saleh, København.
- Majed Al-Salman, Brøndby.
- Ayad Muzahim Hussain Al-Samarraie, Greve.
- Massar Al-Saoudi, København.
- Dalia Fadhel Alsaudi, Helsingør.
- Fadhel Rasoul Alsaudi, Helsingør.
- Laila Nagi Alwan Alsaudi, Helsingør.
- Wala Hussein Hamoud Alshahayib, København.
- Sabah Al-Shididi, København.
- Rashid Hamid Al-Takmaji, Gladsaxe.
- Virginia H Alterado, Greve.
- Oroba Al-Wakeel, Odense.
- Husnieh Al'We, København.
- Neem Qassim Mohammed Al-Zaidy, København.
- Ali Sabri Hajil Al-Aaridhi, Odense.
- Daolat Mustapha Amairi, Århus.
- El Hassan Amajjan, Glostrup.
- Comfort Yawa Amankwa, Rødovre.
- Nasser Mahmoud Amche, Århus.
- Issa Abd El-Wahed Mohammed Amin, Århus.
- Narges Amin, Brøndby.
- Sawsan Hamid Amin, Nykøbing F.
- Malika Amiri, Holbæk.
- Manmohan Singh Amrit, Helsingør.
- Shugre Hassan Amy, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.
- Emma Qingjie Andersen, Eidsvåg i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
- Grace Andersen, Tjele.
- Irena Andersen, Odense.
- Rungarun Andersen, Aalborg.
- Tatiana Vladimirovna Andersen, Århus.
- Olga das Dores Anderson, København.
- Djoko Andric, Hvidovre.
- Kamran Anjum, Rødovre.
- Kamilini Anojan, Ulfborg-Vemb.
- Shamini Anthonipillai, Grindsted.
- Kavindran Anthony Sylvester, Solrød.
- Marena Anton Thavarajah, Århus.
- Ibrahim Ahmad Aoude, Århus.
- Said Aoulad Boutaieb, Frederiksberg.
- Abdeslam Aoulad Hammou, Frederiksberg.
- Richard Appiah, Rødovre.
- Maria Lourdes P Aquino, København.
- Souheir Arabi, Helsingør.
- Mahmoud Arezoushad, København.
- Sonia Yadira Argueta, Skive.
- Muhammed Arif, København.
- Mohammad Daud Ariyubi, Gladsaxe.
- Mohammad Mustafa Ariyubi, Gladsaxe.
- Amir Arnautovic, Maribo.
- Nedzad Arnautovic, Hørsholm.
- Flora Sirakan Aroian, Haderslev.
- Aram Aroutiounian, Munkebo.
- Ricardo Danilo Arrieta Lopez, Århus.
- Samel Arslanagic, Lyngby-Taarbæk.
- Vesna Arslanovic, Haderslev.
- Majda Artak, Randers.
- Nenad Artak, Randers.
- Cyril Jeyaratnam Arulappu, Vejen.
- Shiromi Arlene Arulnesarasa, Egvad.
- Wijayaratham Arunthathy, Møldrup.
- Amar Ali Asad, København.
- Sengul Asanovska, København.
- Severdzan Asanovska, København.
- Andrews Asante, Herning.
- Dawlat Adel Ashaq, Næstved.
- Mazin Jamel Ashk, Næstved.
- Nadia Salim Ashk, Næstved.
- Mohammad Asif, København.
- Udgår.
- Ali Reza Aslan Darjazini, København.
- Mary Margret Asokrenithas, Farum.
- Homa Assadzadeh, Tønder.
- Abir Mohammad Assaf, Odense.
- Nawal Mohamad Assaf, Odense.
- Fardouza Abdi Ateye, Århus.
- Mako Mohumed Agli Ateye, Århus.
- Samir Atic, Brøndby.
- Zijada Atic, Brøndby.
- Ramzi Issa Atie, Fakse.
- Mohamad Moussa Atrache, Slangerup.
- Sagida Attaha, København.
- Ahmad Mohamad Auda, Helsingør.
- Maivis Amanouel Auker, Skive.
- Armen Avakian, Roskilde.
- Zarui Avakian, Roskilde.
- Haik Avanesian, København.
- Adem Avdagic, Frederiksberg.
- Aida Avdagic, Frederiksberg.
- Vasva Avdagic, Frederiksberg.
- Emira Avdic, Brøndby.
- Osman Avdic, Haderslev.
- Farduus Ahmed Awad, Gladsaxe.
- Manahel Awad, Århus.
- Ahmed Sheik Mohamed Aw-Ali, Aalborg.
- Etidal Yaakoub Ayyub, Aalborg.
- Azmat Azam, København.
- Naima Azarkan, København.
- Anita Azemi, Maribo.
- Hamid Mustafa Aziz, København.
- Asadullah Azizi, Albertslund.
- Iman Azizi Chamazkati, Århus.
- Masama Azizzadeh, Århus.
- Lamiaa Anwar Baba Murad, Århus.
- Ruzanna Zjorajevna Babajan, København.
- Mojgan Babayary, København.
- Robert Babic, Gladsaxe.
- Anisa Babovic, Slagelse.
- Mimount Bachiri, København.
- Sousanna Badalian, Køge.
- Ahmad Hassan Badran, Sønderborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Jihad Said Badran, Helsingør.
- Wadad Mahmoud Badran, Høje-Taastrup.
- Sita Nikola Ghazar Badrosian, Farum.
- Ana Maria Baeza Barrera, Albertslund.
- Gagik Bagdasarian, Aalborg.
- Seyd Abbas Bagheri, Næstved.
- Rouia Bahadori, Ølstykke.
- Pevand Bahramzy, Søllerød.
- Shahla Bahramzy, Søllerød.
- Dagmar Baig, København.
- Zafar Baig, København.
- Branka Bajagic, Aalborg.
- Amel Bajagilovic-Viuff, København.
- Sanda Bajgoric, København.
- Nedim Bajramovic, Rønde.
- Zajko Bajramovic, Kolding.
- Sabina Bajrektarevic, Holbæk.
- Konrad Antoni Bak, Odense, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Muntaha Moh'd Baker, Odense.
- Afsaneh Bakhshi-Sarighieh, Odder.
- Hammadi Bakhti, Glostrup.
- Mohamed El Amine Bakhti, København.
- Anka Bakic, Ringsted.
- Loganayagy Balakumar, Herning.
- Varatharany Balamanokaran, Fredensborg-Humlebæk.
- Jasna Balorda, København.
- Ali Mohamed Bandal, København.
- Goran Bandovic, Ballerup.
- Mileva Bandovic, Ballerup.
- Joseph Bangurambona, Høje-Taastrup.
- Cindy Banh, København.
- Noureddine Ben Salah Bannani, Næstved.
- Mohammad-Baqer Ubaid Hassan Barakat, København.
- Ali Khalil Barakgi, Birkerød.
- Maha Ahmad Barakgi, Birkerød.
- Lioudmila Baranovskaia, Frederiksberg.
- Mikhail Baranovskii, Frederiksberg.
- Snezana Barbaca, Brøndby.
- Zdenko Barbaca, Brøndby.
- Marija Barbu, Ringsted.
- Sanja Barbulovic, Hillerød.
- Tihomir Barbulovic, Hillerød.
- Vesna Barbulovic, Hillerød.
- Ahmed Ibrahim Bare, København.
- Domenico Barilaro, Odense.
- Mubera Barimac, Viborg.
- Osman Barimac, Viborg.
- Mudan Mahamed Barkhadle, Slagelse.
- Atika Barki, København.
- Amal Gerges Baroud, Frederiksberg.
- Maria de Lourdes Barraza Candas, Vejle.
- Jamal Mohamed Barre, Odense.
- Shamzo Mahamed Barre, Århus.
- Hidajeta Barucic, Odense.
- Amina Basharat, Hvidovre.
- Asif Bashir, København.
- Shafqat Bashir, Helsingør.
- Denis Basic, København.
- Esma Basic, Helsingør.
- Goran Basic, København.
- Palma Basic, København.
- Vezuv Basic, Ikast.
- Zijad Basic, Helsingør.
- Muhammed Abdul Basit, København.
- Luigi Bassi, Greve.
- Tahereh Bayati-Moghaddam, København.
- Cecilia Bech, København.
- Ibrahim Mohammed Bechtawi, Odense.
- Ismet Becic, Christiansfeld.
- Jasmin Becic, Brønderslev.
- Mevlida Becic, Christiansfeld.
- Razija Becic, Brønderslev.
- Rusmir Becirbasic, Esbjerg.
- Snjezana Becirbasic, Esbjerg.
- Muharem Beciri, København.
- Dzevida Becirovic, Vejle.
- Jasmin Becirovic, Brædstrup.
- Mirzet Becirovic, Vejle.
- Adile Bedzeti, Frederiksberg.
- Sacir Bedzeti, Frederiksberg.
- Sadan Bedzeti, København.
- Senad Beganovic, Kolding.
- Admir Begic, Maribo.
- Saliha Begic, Maribo.
- Edina Begovic, Nyborg.
- Rusmina Begovic, Nyborg.
- Sanela Begovic, Ringkøbing.
- Nazir Begum, Albertslund.
- Tanveer Begum, København.
- Vahida Beharic, Herning.
- Zoja Behram, Brøndby.
- Mevlida Behramovic, Sønderborg.
- Auður Mariá Behrend, Aalborg.
- Emira Bejdic, Fanø.
- Muhamed Bejdic, Fanø.
- Jasminka Bek, Helsingør, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Anel Bektas, Aalborg.
- Denisa Bektas, Aalborg.
- Abdessamad Belhaj, København.
- Lhassan Bellouch, København.
- Epi Augustine Kotchi Belstrup, Ballerup.
- Maruja N Beltran, København.
- Ali Ben Brahim Ben Brahim, Frederiksberg.
- Driss Ben Jelloun, Frederiksberg.
- Fatima Zohra Ben Marzouk, København.
- Rhimou Ben Masoud, Frederiksberg.
- Samir Benaouisse, Næstved.
- Aziza Benjelloun, Hvidovre.
- Fedjrije Berisa, Sønderborg.
- Nevrije Berisa, Nordborg.
- Siretalil Berisa, Nordborg.
- Mehreme Berisha, Sønderborg.
- Selim Berisha, Sønderborg.
- Björgvin Ragnar Berndsen, Helsingør.
- Gisela Catharina Bertelsen, Jægerspris.
- Adnan Denis Beslija, Ballerup.
- Amira Beslija, Vejle.
- Rifat Beslija, Vejle.
- Adela de Gracia Bettencourt, Vallensbæk.
- Aniss Bhatti, Høje-Taastrup.
- Maqbool Husain Bhatti, Gladsaxe.
- Ahmed Emfeddal Biari, København.
- Gordana Biberovic, Horsens.
- Marin Biberovic, Horsens.
- Tanveer Bibi, Greve.
- Alma Bibuljica, Hvidovre.
- Farshid Bidariyan, København.
- Gordana Bijelic, Lyngby-Taarbæk.
- Aki Bilali, København.
- Mirjeta Bilali, København.
- Samir Bilalovic, Brøndby.
- Dervisa Bilanovic, Otterup.
- Iris Bilanovic, København.
- Nerma Bilanovic, Otterup.
- Refik Bilanovic, Otterup.
- Gurjeet Binning, København.
- Hermann Georg Manfred Binøder, Vejen.
- Andre Bios, København.
- Almir Biscevic, København.
- Nusrat Bivi, Brøndby.
- Gordana Bjelancevic, Sydfalster.
- Miroslav Bjelancevic, Sydfalster.
- Aida Bjelosevic, Vejle.
- Jasmin Bjelosevic, Vejle.
- Tatyana Bjerre, Lemvig.
- Annabelle Albaytar Bjerrisgaard, Sorø.
- Frida Lotta Maria Björling, København.
- Katja Dominique Bartholmè Bladt, Sydals.
- Ljubinka Blagojevic, Hillerød.
- Thierry Armand Blo, København.
- Chaudhry Atta Subhani Bobby, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1996.
- Alen Bogdanic, Brøndby.
- Biljana Bogdanic, Brøndby.
- Meho Bogdanic, Brøndby.
- Rabija Bogojevic, Skive.
- Bojana Bojanovic, København.
- Hamid Reza Bolourchi Ghavi, Århus.
- Hassan Osman Bonaya, Brøndby.
- Mijo Bonic, Slagelse.
- Konsomolka Borongic, Hillerød.
- Amela Boskovic, Kolding.
- Irma Boskovic, Kolding.
- Nihada Boskovic, Brøndby.
- Denis Bosnjak, Brøndby.
- Merima Bosnjak, Brøndby.
- Hannelore Dorothea Margarete Bossemeier, Nyborg.
- Abdelghaniben Hamid Bouaziz, Græsted-Gilleleje.
- Ahmed Chawki Bouchikhi, København.
- Rachid Boudart, Frederiksberg.
- Mohamed Awke Bouh, København.
- Hassan Bouloum, Ishøj.
- Saida Bouloum, Hvidovre.
- Negma Boumalal, København.
- Ana Boysen, Frederiksberg.
- Marija Bozovic, Ballerup.
- Atija Brackovic, Hals.
- Benjamin Brackovic, Aalborg.
- Jasmina Brackovic, Aalborg.
- Abdenour Brahimi, København.
- Thomas Gutzon Brand, Gentofte.
- Ana Bratic, København.
- Branka Bratic, Greve.
- Radoje Bratic, Greve.
- Simo Bratic, Tårnby.
- Stana Bratic, Tårnby.
- Calisto Lourenco Braz, København.
- Katharina Maria Brejning, Sønderborg.
- Kemal Breko, Løgstør.
- Zorica Breko, Løgstør.
- Bozidarka Brinjak, Helsingør.
- Vlado Brinjak, Helsingør.
- Sandra Nan Britz, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Ilija Brkic, Skive.
- Tamara Brkic, Skive.
- Zdravka Brkic, Skive.
- Maja Bruvo, Roskilde.
- Susana Angelica Brøggler, København.
- Somboon Buasri, København.
- Dragan Bubic, Frederikshavn.
- Tatjana Bubic, Frederikshavn.
- Gerhard Buchholzer, Viborg.
- Camila Budimovic, Herning.
- Esad Budimovic, Herning.
- Kristina Budin, København.
- Van Cong Bui, Vojens.
- Zenun Bujupaj, Greve.
- Lina Bukeviciùte, København.
- Adnan Buljubasic, Frederiksberg.
- Ambreen Butt, Rødovre.
- Arif Hameed Butt, Søllerød.
- Mohamed Buzquurz, Brøndby.
- Fadil Bytici, Vordingborg.
- Mirlinda Bytici, Vordingborg.
- Raba Bytici, Vordingborg.
- Ram Bytygi, Aalborg.
- Imer Bytyqi, Aalborg.
- Viet Phu Cai, Ryslinge.
- Amira Cajlakovic, Kolding.
- Ramiz Cajlakovic, Kolding.
- Sacir Camo, Hjørring.
- Gorm Carstensen, Tønder.
- Silvia Florentina Casas Casanova, København.
- Radojka Catic, Gråsten.
- Hilmo Catovic, Møn.
- Nihad Catovic, Brøndby.
- Dijana Cavdar, København.
- Jasmina Cavrk, Frederiksberg.
- Olivera Ceha, Hørsholm.
- Ermin Cehajic, Holmegaard.
- Esma Cehajic, Holmegaard.
- Fuad Cehajic, Holmegaard.
- Haris Cehajic, Albertslund.
- Ernad Cehobasic, Aabenraa.
- Mirzet Cejvanovic, København.
- Stojanka Cejvanovic, København.
- Darijana Ceric, Randers.
- Edin Ceric, Randers.
- Mohamed Chabbary, København.
- Izdihar-Salam Chabouni, København.
- Asmik Chagoian, Frederiksberg.
- Bahia Yaser Chahin, Odense.
- Prathum Chairak, København.
- Lahcene Chaki, Frederiksberg.
- Latifa Chakir, København.
- Valarmathy Chandrakumar, Nyborg.
- Banumathy Chandramohan, Horsens.
- Charif Chanta, Århus.
- Amna Charif, Frederiksberg.
- Abdelouahed Chat, Viborg.
- Abdellatif Chatt, København.
- Ngoc Ngan Chau, Vejle.
- Qaisar Imran Chaudhry, Århus.
- Fatme Ata Chehade, Århus.
- Rima Chehade, Århus.
- Thiraviyamalar Chelliah, Herning.
- Donghui Chen, København.
- Yanling Chen, København.
- Yi Long Chen, København.
- Sry Cheng, Rødovre.
- Mansour Chergui, Glostrup.
- Ahmed Chouikhi, København.
- Rima Chour, Albertslund.
- Jane Gliceria Chrestensen, Kolding.
- Akissi Marcelle Christensen, Århus.
- Elizabeth Doronila Christensen, Randers.
- Kaakyo Christensen, Aalborg.
- Marites Christensen, Nordborg.
- Megdonia Felizardo Christensen, Brørup.
- Nora Bermudo Christensen, Næstved.
- Thitima Christensen, København.
- Vivian Anette Christensen, Portland i USA.
- Xiaohong Christensen, København.
- Aleksandra Stanislawa Christiansen, Ishøj.
- Arpaporn Christiansen, København.
- Brana Christiansen, Frederiksværk.
- Sharon Ann Mary Christiansen, Tórshavn .
- Stiliani Christiansen, Hvidovre.
- Belinda M Christoffersen, Slagelse.
- Hung-Lie Chung, København.
- Slawomir Ciechanowski, Århus.
- Azra Ciric, København.
- Aid Cizmic, Næstved.
- Zemka Cizmic, Næstved.
- Sladjana Clausen, Odense.
- Jose Cheiron Coelho, København.
- Ivana Colic, Helsingør.
- Azemina Corbic, Karlebo.
- Mirsad Corbic, Karlebo.
- Jasmina Cormehic, Nykøbing F.
- Adonis Taggaoa Corpuz, Albertslund.
- Dragomir Cosic, Sønderborg.
- Tanya Marie Couture, Creve Coeur i USA.
- Almir Crneta, Frederiksberg.
- Kanageswary Croos, Horsens.
- Jose Alfredo Cruz Flores, Skærbæk.
- Cmiljka Cubrilo, Nyborg.
- Miroslav Cubrilo, Nyborg.
- Draga Cululejevic, Frederiksværk.
- Amila Curovic, Ballerup.
- Amra Curovic, Ballerup.
- Edin Curovic, Ballerup.
- Balal Mohamed Cusman, Århus.
- Milada Custovic, Kolding.
- Sladjana Dabetic, København.
- Nino Dadash Khanlo, Høje-Taastrup.
- Kenedid Abdi Dahir, Kolding.
- Najamo Abdirahman Dahir, Odense.
- Viktoriya Dahl, Slagelse.
- Abdelaziz Dahman, København.
- Arife Dajakaj, Sønderborg.
- Qazim Dajakaj, Sønderborg.
- Benjamin Dajic, Århus.
- Udgår.
- Newal Abda Mohammad Dakhlallah, Haderslev.
- Jamila Bent Mohamed Dalhoumi, København.
- Avzi Dalifi, Frederiksværk.
- Meniver Dalifi, Gladsaxe.
- Fatemeh Ali Damavandi, Ishøj.
- Carmen Lina d'Ambrocio Arana, Frederiksberg.
- Soraya Danesteh, Århus.
- Van Be Dang, Viborg.
- Samir Daraei, Aalborg.
- Leila Darwish, København.
- Fatima Dautovic, Horsens.
- Saghra Davari-Toochaie, København.
- Mahbooba Davodi, Roskilde.
- Mohammad Hassan Davodi, Roskilde.
- Gabriela Davtian, Køge.
- Salih Yahia Daw Eibat, Horsens.
- Ghalia Ali Jassin Dawoud, Bramming.
- Sonia Regina de Araujo, Farum.
- Juan Martin de Elizalde, Århus.
- Jundell G de Guzman, København.
- Sharon de Visscher, Grenaa.
- Fahret Dedic, Greve, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Fahrudin Dedic, København.
- Fatima Dedic, Holbæk.
- Sabahudin Dedic, Holbæk.
- Senija Dedic, Greve, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Nehat Dehari, Herlev.
- Faketa Deli, Nordborg.
- Shaban Deli, Nordborg.
- Sejfudin Delic, Gedved.
- Selima Delic, Karlebo.
- Valentina Delic, Gedved.
- Arben Deliu, Ikast.
- Mirsada Deliu, Ikast.
- Jose Maria Dematte Lemes, København.
- Alma Demirovic, Brøndby.
- Suad Demirovic, Hvidovre.
- Suada Demirovic, København.
- Petrus Rudolphus Johannes den Elzen, Jernløse.
- Indir Denic, Aaskov.
- Veyis Deprem, Slagelse.
- Rashid Osman Deria, Høje-Taastrup.
- Adisa Deronic, Sønderborg.
- Edin Dervisevic, Nørre Alslev.
- Edina Dervisevic, Nørre Alslev.
- Julian Rafael Despaigne Rodriguez, København.
- Gurdish Dhaliwal, Gladsaxe.
- Jatinder Singh Dhaliwal, Gladsaxe.
- Fadl Mahmoud Diab, København.
- Shaghik W Sarkis Diertavitian, Farum.
- Abderrahim Dif, København.
- Thai Hien Dinh, Farum.
- Sarwat Ismail Dino, København.
- Haweyo Ahmed Dirie, Aalborg.
- Maryan Khalaf Dirie, København.
- Haris Dizdarevic, København.
- Blagoje Djekic, Hvidovre.
- Danka Djekic, Hvidovre.
- Udgår.
- Almir Djelilovic, Vejen.
- Artour Djoulakian, Kolding.
- Indira Djumisic, Vinderup.
- Ines Djuranovic, Fanø.
- Zarko Djuranovic, Fanø.
- Vinh Hien Do, Gladsaxe.
- Linda Doan, Odense.
- Tommy Doan, Odense.
- Robert Frans Doeleman, Birkerød.
- Stoja Dokic, Tårnby.
- Muhamed Doljancic, Odense.
- Juana Francisca de la Dolorosa Dominguez Vivero, Aalborg.
- Esmail Doroudian, Hvidovre.
- Haris Drobic, Frederiksberg.
- Geofrey Drole, Odense.
- Fulvio Drusian, Hirtshals.
- Aida Druzic, Lemvig.
- Regina Elizabeth Vijinski Ducklas, Ebeltoft.
- Amira Dugalic, Herlev.
- Emir Dugalic, Herlev.
- Aleksandar Duracov, Ballerup.
- Mirjana Duranovic, Lyngby-Taarbæk.
- Zeljko Duranovic, Lyngby-Taarbæk.
- Slobodan Dusmanic, Frederiksberg.
- Ljubica Duspara, Vordingborg.
- Nikola Duspara, Vordingborg.
- Kenan Dzafic, Rønne.
- Safeta Dzafic, Rønne.
- Elijan Dzankovic, København.
- Fadil Dzankovic, Nykøbing F.
- Nedzad Dzankovic, Esbjerg.
- Vizirka Dzankovic, Nykøbing F.
- Sabina Dzapo, Aabenraa.
- Adalete Komlan Dzegle, Lyngby-Taarbæk, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.
- Sabina Dzeko, Silkeborg.
- Michael Dømer, København.
- Kamaldevy Easwaran, Skjern.
- Mahmoud Ebrahim Ahmadi, Vejle.
- Simon Ding Eckhausen, København.
- Hassan Egal, Odense.
- Ofelia O Ege, Svendborg.
- Samvel Egiazarian, Rødby.
- Eddy Karen Egizarian, Rødby.
- Enisa Egrlic, Nørre Djurs.
- Mirsad Egrlic, Nørre Djurs.
- Hossein Ehasaeizadeh, Aabenraa.
- Maha Mohamad El Akkaoui, Århus.
- Ghassan Ahmad El Ali, Ishøj.
- Udgår.
- Abdelelah El Bakkali, Vejle.
- Mohamed Ahmed El Bojaddaini, Brøndby, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Hares Ahmad El Daoud, Århus.
- Hiam Ahmad El Daoud, Århus.
- Yousef El Emrani, København.
- Abdellah El Fadil, København.
- Jamile El Far Hammouda, Århus.
- Fatima El Fatih, Odense.
- Ahmed El Ghazi, Odense.
- Ayche El Haj Ali, Odense.
- Roueida El Hajj, Næstved.
- Adil El Hamss, København.
- Mekki El Hankouri, København.
- Assia Mohamad El Hassan, Ringsted.
- Salma El Issaoui, Køge.
- Laila El Jarroudi, København.
- Marwan Moustapha El Jomaa, København.
- Jassem El Khabaz, København.
- Ghlana El Kharraje, Næstved.
- Samia Saleh El Khatib, Brøndby.
- Jamila El Khattoti, Glostrup.
- Abdennacer El Mannouti, København.
- Mahmoud El Mannouti, København.
- Said El Maataoui, København.
- Amal Abbas El Nagar, Brøndby.
- Ali Abdeljabbar Mohammad El Rabiy, København.
- Issa Mohamad El Saad, Høje-Taastrup.
- Tanios Jean El Tawil, Helsingør.
- Ibrahim El-Abd, Slagelse.
- Ahmene Mohamad El-Abdallah, Århus.
- Aziz Elahi, Århus.
- Bizhan Elahi, København.
- Shahram Elahi Panah, København.
- Ayche El-Ahmad, Greve.
- Zahra Ahmad El-Ali, Brøndby.
- Kelse Natalie Elamin, København.
- Walid Awad El-Awad, Århus.
- Mounir Kamal El-Ayoubi, København.
- Tamador Saleh El-Ayoubi, København.
- Mariam Ali El-Baiary, Odense.
- Iman Hassan El-Chabti, København.
- Salam Mahmoud El-Chatle, Århus.
- Thana El-Chatle, Århus.
- Maissa El-Cheikh Hassan, København.
- Fadi Ghazi El-Eter, Skælskør.
- Chama El-Fellak, København.
- Dalal Adel Elhaj, Køge.
- Hassan Elhaj, København.
- Abir Elhajj Daoud, København.
- Sobhia Khalil El-Hariri, Høje-Taastrup.
- Najibe Nabih El-Hayek, Høje-Taastrup.
- Mohamad Ali El-Hussein, Århus.
- Issam Hassan El-Jamal, Ballerup.
- Elham El-Jendawi, Korsør.
- Sakina Eljerbi, København.
- Ihtidal El-Jichi, Varde.
- Amira Borhane El-Jomaa, Haderslev.
- Hafiza El-Kassem, Albertslund.
- Mohamad El-Khatib, Greve.
- Rezk Baker El-Khatib, Greve.
- Hussam Abdel-Raauf El-Khawaga, Nyborg.
- Randa El-Mir, Kalundborg.
- Rania El-Mir, Kalundborg.
- Omar Elouaamari, København.
- Huda El-Rashidi, Århus.
- Jamil Fouad El-Sabek, København.
- Dunia Ali El-Saleh, Århus.
- Ali Houssin Eidan Elsalhi, København.
- Mohammad El-Sayed, Odense.
- Mostapha El-Sebai, Greve.
- Arax Elxtannemagari, Århus.
- Abdallah Rajab El-Yassir, København.
- Sahar El-Zakka, Aalborg.
- Sanela El-Zein, Skanderborg.
- Hamdia Farehan Ainad El-Zoheri, København.
- Hussein Alwan Hamade El-Zoheri, København.
- Somporn Emprasit, København.
- Sina Sarah Endsleff, Fredensborg-Humlebæk.
- Yemar Tesfay Engda, Silkeborg.
- Karen Enokian, København.
- Darko Eric, Holsted.
- Ana Kopinski Eriksen, Græsted-Gilleleje.
- Ornela Eriksen, Randers.
- Branislav Erski, Herning.
- Oganes Arishov Ervandian, Haderslev.
- Tesfaye Eshete, Sønderborg.
- Zlata Espensen, Randers.
- Khadija Esskiyah, Ringsted.
- Amal Abdel Rahman Etri, Frederiksberg.
- El Mostafa Ettakni, Ringsted, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Amal Youssef Fakih, Helsingør.
- Guo-Wen Fang, Hvidovre.
- Abdi Fatah Abdullahi Farah, Odense.
- Abdirahman Hasan Farah, København.
- Aidarus Jama Farah, Gladsaxe.
- Asha Adan Aw Farah, Silkeborg.
- Fadae Hazem Farah, Slagelse.
- Fadi Hazem Farah, Slagelse.
- Faduma Jama Farah, Randers.
- Hazem Aziz Farah, Slagelse.
- Mahamoud Abdullahi Farah, Odense.
- Nasra Aden Farah, Esbjerg.
- Raid Hassan Farah, København.
- Sagal Mohamed Farah, Århus.
- Suweys Haji Farah, Odense.
- Salado Farah Nur, Frederiksberg.
- Mounira Fares Ahmad Faraj, Århus.
- Sayama Faramose, Bjerringbro.
- Maamoun Khaled Fares, Randers.
- Wida Farhat, København.
- Sultan Sarwat Farooqui, Høje-Taastrup.
- Farahnaz Farrokhi, Hvidovre.
- Nazali Farzallahi, Nykøbing F.
- Asghar Farzan Kia, Farum.
- Akvan Farzaneh, Herning.
- Payman Abdulla Fatah, Ringsted.
- Abdul-Rehda Ahmad Fathalla, København.
- Fariba Fattahi, Kolding.
- Gerhard Fritz Walter Faust, Broager.
- Mustafa Fayez, Birkerød.
- Ali Fayzi, Karlebo.
- Faezeh Fazelian, København.
- Dzevad Fazlinovic, Varde.
- Zagorka Fazlinovic, Varde.
- Ali Ferchichi, Skive.
- Daryosh Ferghepoush, Herning.
- Serif Ferhatbegovic, Fredericia.
- Mersad Ferizovic, Haderslev.
- Nada Ferizovic, Haderslev.
- Jennifer Ines Molina Fernandez, Santa Cruz i Spanien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
- Maria Esther Fernandez Møller-Holst, Skien i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
- Behlul Fetahu, København.
- Alen Fific, Aalborg.
- Angela Maria Xavier de Jesus Figueiredo, Værløse.
- Hamzalija Filipovic, Kolding.
- Naida Filipovic, Kolding.
- Tomislav Filipovic, Ishøj.
- Misoun Filiyan, Århus.
- Iskander Rady Aly Fille, Frederiksberg.
- Mehrdad Filsoof, Århus.
- Zareen Firdous, København.
- Desanka Firulovic, Helsingør.
- Ghasim Florea, Odense.
- Cristina Flores, Brædstrup.
- Maria Angela Flores de Elgaard, Ebeltoft.
- Aleksandar Floricikic, Fredensborg-Humlebæk.
- Katarina Floricikic, Fredensborg-Humlebæk.
- Eggers Monga Foighel, Gentofte.
- Obberiyage Joe Charuka Devoleen Fonseka, Maribo.
- Dejan Fontana, Stenlille.
- Collins Adu Fordjour, København.
- Kawa Fotouhi, Herlev.
- Monika Maria Fournier, Næstved.
- Chuqin Frederiksen, Sakskøbing.
- Milly Frederiksen, Randers.
- Miyae Frederiksen, Nyborg.
- Nabih Ahmad Freije, Slagelse.
- Tietsia Frishøj, Horsens.
- Tenna Ruth Harboe Fröhlich, Horsens.
- Kazuhiro Furukawa, København.
- Libin Ali Faarah, København.
- Hodan Omar Gaboose, Århus.
- Stojanka Gacic, København.
- Milena Galic, Brøndby.
- Stipo Galic, Helsingør.
- Tijana Galic, Brøndby.
- Zlatko Galic, Brøndby.
- Elvira Ganic, Rønne.
- Hang Gao, Hvidovre.
- Saharla Korfa Garane, Viborg.
- Gregorio Concepcion Garcia Leon, København.
- Ismet Gashi, Randers.
- Kimete Gashi, Randers.
- Melita Gasi, Fredericia.
- Ramiz Gasi, Børkop.
- Suada Gasi, Børkop.
- Mulu Zenebe Gebregziabher, Rødekro.
- Ferewine Gebremisgel, København.
- Berhan Assefa Gebri, Haderslev.
- Udgår.
- Pavlinka Gelic, København.
- Halima Hassan Gelle, Århus.
- Lyudmyla Gersdam, Greve.
- Ajka Gerzic, Århus.
- Sabina Gerzic, Brøndby.
- Samila Gerzic, Brøndby.
- Samka Gerzic, Brøndby.
- Sead Gerzic, Brøndby.
- Hamdija Gerzig, Kolding.
- Ambartsoum Gevorkian, København.
- Beyhan Gezen, København.
- Nasrin Ghaderi, Hillerød.
- Haleh Ghaemi Tehrani, Kolding.
- Mohamad Ghali, Greve.
- Robabeh Ghannadzadeh, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
- Vahid Ghasemilee, København.
- Mohamad Amin Ghasemiyani, Sydfalster.
- Udgår.
- Nusrat Jabeen Ghauri, Odense.
- Samir Ghazal, Hvidovre.
- Hirity Tuquabo Ghebreigziabiher, København.
- Niloufar Ghelich Afshari, Hvidovre.
- Houda Ahmad Ghoneim, Århus.
- Inaam Ghoneim, Høje-Taastrup.
- Horani Ghossoun, Lyngby-Taarbæk.
- Parvin Gilijardi, Odense.
- Amira Ali Giumale, København.
- Hatidza Glavas, Fredensborg-Humlebæk.
- Jasmina Glavovic, København.
- Sanja Gluhovic, Søllerød.
- Vladimir Gluhovic, Søllerød.
- Angele Gnahore, København.
- Gnanajothy Gnanendran, Aalborg.
- Jadranka Golic, Kalundborg.
- Vesna Golubovic, Odense.
- Afshin Gomari, Århus.
- Kpan Harris Gondo, København.
- Isha Odisho Gorgis, Århus.
- Sussan Gorgisefat, København.
- Milivoje Gotovac, Fanø.
- Udgår.
- Akram Goudarzi, Århus.
- Suzan Goulani, Brøndby.
- Pranee Grabkaha, Holmsland.
- Adnana Gracanlic, Brøndby.
- Hazim Gracanlic, Brøndby.
- Remigijus Graziano, København.
- Edin Grebovic, Odense.
- Ahmic Gredelj, Randers.
- Amra Gredelj, Randers.
- Elizabeth Cruz Gregersen, Sejlflod.
- Jasveer Singh Grewal, Slangerup.
- Nelli Saribekovna Grigorian, Køge.
- Nina Grigorian, Rødovre.
- Rouben Grigorian, Køge.
- Peter Grinjko, Nakskov.
- Jasminka Gromila, Esbjerg.
- Rifet Gromila, Esbjerg.
- Jeanette Gröbli-Stäheli, Lupsingen i Schweiz.
- Vishoondayalsing Guddaye, København.
- Ronny Guldseth, Aalborg.
- Yasin Diriye Guled, København.
- Ann Mary Lude Mahilwathy Gunaseelan, Hillerød.
- Jaffer Gunjishke, Århus.
- Safia Abdi Gurhan, Fredericia.
- Sazan Guroon, Helsingør.
- Mahamoud Weli Guraa, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1990.
- Rashid Abdi Guraa, Århus.
- Bosko Gusak, Hillerød.
- Drazenko Gusak, Hillerød.
- Mara Gusak, Hillerød.
- Medzip Gutic, Sæby.
- Robert Gvozdenovic, Hørsholm.
- Lydia Gyamfi, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Tenpa Gyurmey, København.
- Nasra Esse Gaal, Allerød.
- Ali Mansour Habib, Odense.
- Mohamad Kamal Hachem, Frederiksberg.
- Najat Haddou Temsamani, København.
- Huda Mahmoud Hadi, København.
- Amir Hadziahmetovic, København.
- Mirza Hadzibegovic, Esbjerg.
- Suad Hadzibegovic, Esbjerg.
- Zumreta Hadzibegovic, Esbjerg.
- Alen Hadzic, København.
- Kadira Hadzic, Brøndby.
- Alen Hadzikadunic, Esbjerg.
- Almasa Hadzimuratovic, Herning.
- Mirela Hadzimuratovic, Herning.
- Irina Haferbier, Hadsund.
- Khamkong Hagstrøm, Frederiksberg.
- Ghulam Haidar Haidari, Gladsaxe.
- Almaz Haile, Gråsten.
- Hedi Ben Haj Sassi, Århus.
- Muhiyadin Dheere Haji, Holbæk.
- Said Adirahin Mumin Haji, Odense.
- Sakariya Mohamed Haji, København.
- Roda Mohamed Haji Elmi, København.
- Amino Jeilani Haji Osman, Hvalsø.
- Valdete Hajrizi, Assens.
- Samir Hajro, Århus.
- Fatima Hakim, Horsens.
- Homa Hakimi, København.
- Hawo Mohamed Halane, Odense.
- Goran Halas, Frederiksværk.
- Munir Halil, København.
- Abdulkarim Abdulkadir Halimah, Århus.
- Mei-Kuan Halkjær, København.
- Tawfic Halwani, Sønderborg.
- Chian Omar Hama Salah, Greve.
- Adel Ahmed Hamad, Odense.
- Nour Elagied Mohamed Hamad, København.
- Koussay Mohammad Hamandi, København.
- Cha'Ariya Toufic Hamarech, Næstved.
- Manushak Hambarian, Odense.
- Mkrtij Maksimi Hambarian, Odense.
- Abdulhusain Hameed, Århus.
- Wafa Hamid, Helsingør.
- Mounir Ben Ali Hammami, Århus.
- Luming Pan Hammeken, Lyngby-Taarbæk.
- Marites Ader Soriano Hammer, Eidi.
- Ata Ali Hamud, Brøndby.
- Faten Mahmoud Hamwi, Odense.
- Mohamed Radi Hamza, København.
- Sommer Mohamed Ali Hamza, København.
- Sabahudin Hamzic, Brøndby.
- Hodan Hassan Handulle, København.
- Adna Handzar, Esbjerg.
- Parichat Hannibal, Strassen i Luxembourg.
- Conny Hansen, Høje-Taastrup.
- Danas Stankevicius Hansen, Skælskør.
- Dinaz Hansen, Køge.
- Elena Isabel del Carmen Hansen, Faaborg.
- Eliane Hansen, Ringkøbing.
- Elvira Etac Hansen, Odense.
- Fatoumata Hansen, Slagelse.
- Jeanette Susanne Hansen, Hadsten.
- Maureen Joy Inventor Hansen, Sydfalster.
- Patricia Ester Hansen, København.
- Phayom Hansen, København.
- Ratna Prasad Hansen, Århus.
- Noorulhaq Haqani, Ishøj.
- Maria Teresita Hardt, Næstved.
- Mansour Hassan Hariri, København.
- Faisal Harouachi, København.
- Faik Muhammad Hasan, København.
- Dzanita Hasanagic, Odense.
- Emir Hasanagic, Odense.
- Raza Hasanagic, Odense.
- Azra Hasanbegovic, Vejle.
- Esad Hasanbegovic, Vejle.
- Xhavit Hasani, Fredericia.
- Xheladin Hasani, Fredericia, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
- Najah Jaber Hashem, Odense.
- Said Ismail Hashemi, Aalborg.
- Abdikadir Ahmed Hashi, Odense.
- Deqo Abdinur Hashi, Rødovre.
- Fadumo Dahir Hashi, Ringsted.
- Hiba Abdulqadir Hashi, København.
- Hibo Mohamed Hashi, Odense.
- Emina Hasic, København.
- Nowrie Hussein Hasno, Herlev.
- Abdirrizak Hirsi Hassan, Esbjerg.
- Abdulahi Ahmed Hassan, Odense.
- Bisharo Ali Hassan, Gladsaxe.
- Fatouma Saleh Hassan, Århus.
- Hania Mohamad Hassan, Korsør, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Ibrahim Moalin Hassan, København.
- Ifrah Mohammed Hassan, Roskilde.
- Isho Haji Mohamed Hassan, Viborg.
- Isman Mohamud Haji Hassan, Århus.
- Leyla Mohamed Hassan, Århus.
- Mohamed Ali Hassan, Århus.
- Mukhtar Mahamud Hassan, Odense.
- Nariman Hassan, Ballerup.
- Sahal Elmi Hassan, Odense.
- Said Ahmed Hassan, Frederiksberg.
- Sami Hassan, Århus.
- Shabi Ul Hassan, København.
- Suraiya Hassan, København.
- Rukia Aklan Ali Hassani, Albertslund.
- Husnie Hassanki, Helsingør.
- Maha Jamal Hatab, Århus.
- Asmir Hatic, Karlebo.
- Mirela Hatic, Karlebo.
- Khelood Hawas, Aalborg.
- Umar Hayat, Odense.
- Gunaydin Hayrullah Hamid, København.
- Khaleq Hazara, Greve.
- Wei Ping He, København.
- Wilawan Hedegaard, Vinderup.
- Lotfi Ben Jaafar Hedhiri, København.
- Amer Ziydan Heidar, Helsingør.
- Gabrielle Heirung, København.
- Fadwa Hemade, Odense.
- Dar Seethanang Henriksen, Frederikshavn.
- Gertrudis Henriksen, Gladsaxe.
- Kongsan Henriksen, København.
- Guadalupe del Socorro Hernandez, Roskilde.
- Abdugadir Khalif Hersi, Århus.
- Jennifer Ruaya Hestbech, Allerød.
- Mirsad Hidic, Randers.
- Muvedeta Hidic, Randers.
- Zurijeta Hidic, Brøndby.
- Abdulrazak Zahed Khalil Higazi, Korsør.
- Muhsin Abbas Hilmi, Randers.
- Fardowsa Hassan Hire, Viborg.
- Samir Hiseni, Frederikshavn.
- Gregoria Hjorth, Hillerød.
- Zhrah-Alrhal Hlal, Århus.
- Abdallah Mohamed Hleihel, Helsingør.
- Tarek Mohammed Hleihel, Helsingør.
- Dlal Hnjora, København.
- Thi Nguyen Loan Hoang, Hirtshals.
- Abedin Hodza, København.
- Admira Hodzic, Holstebro.
- Fatima Hodzic, Greve.
- Maria Aluna Cardiente Holbek, Holbæk.
- Elisabeth Holm, Skanderborg.
- Mostafa Honarkhah, Gentofte.
- Hoshiar Nasroolah Zadeh Hossein, Århus.
- Adelida Hovhanessian, Odense.
- Damir Hren, København.
- Zoran Hristovski, København.
- Diana Hrncic, Sejlflod.
- Senad Hrncic, Fredericia.
- Zeljka Hrncic, Fredericia.
- Elma Hrustic, Albertslund.
- Qin Hu, Tårnby.
- Ming Xiang Huang, Rødovre.
- Shaohua Huang, Brøndby.
- Yusong Huang, Vallensbæk.
- Emina Hubjer, Vordingborg.
- Mohamed Hassan Hubsei, Århus.
- Ozrenko Humackic, Brøndby.
- Vanja Humackic, Brøndby.
- Rozh Husain, Odense.
- Sabira Husic, Vejen.
- Avdo Huskovic, Frederiksberg.
- Asif Hussain, København.
- Babar Hussain, Gladsaxe.
- Chenar Abdullah Hussain, Greve.
- Manzoor Hussain, Albertslund.
- Munavar Hussain, København.
- Mustansar Hussain, København.
- Sajid Hussain, Greve.
- Ali Abdullahi Hussein, Kolding.
- Amran Omar Hussein, Aalborg.
- Imad Mouhammad Hussein, Odense.
- Isman Ahmed Hussein, Farum.
- Maryan Mohamed Hussein, København.
- Yassin Hassan Hussein, Århus.
- Yusuf Ali Hussein, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
- Omer Hussein Ahmed, Aalborg.
- Gazi Hussein Emin, Roskilde.
- Luul Hussein Nur, Esbjerg.
- Sarwen Anwar Hussen, København.
- Damia Høgsborg, Frederiksberg.
- Jing Højgaard, Vallensbæk.
- Ulrika Louisa Hörman, Århus.
- Barbro Haar, Frederiksberg.
- Ahmad Mohammed Hårb, Rødovre.
- Nadiah Abbas Ibraheem, København.
- Aziza Ahmad Ibrahim, Århus.
- Charles Georges Ibrahim, Korsør.
- Edibe Cemal Ibrahim, København.
- Hanan Akbar Ibrahim, København.
- Mahamed Arab Ibrahim, Esbjerg.
- Nariman Jalal Ibrahim, Næstved.
- Orkhan Mahmoud Ibrahim, København.
- Sirad Ali Ibrahim, Greve.
- Suzane Ibrahim, København.
- Asha Ibrahim Mumin, Kolding.
- Zulcufli Ibraimi, København.
- Khouloud Mohamad Ibriq, Århus.
- Hussein Mahamed Ibraahim, Esbjerg.
- Deeka Yusuf Idd, Århus.
- Dragan Idic, Brøndby.
- Jama Duaale Igal, Odense.
- Armine Igitian, Odense.
- Shamim Ijaz, Gladsaxe.
- Sabina Ikanovic, Løgumkloster.
- Abdula Ilazi, København.
- Damir Ilijin, Brovst.
- Irena Ilijin, Brovst.
- Admira Imamovic, Høje-Taastrup.
- Amar Imamovic, Vejle.
- Dzenan Imamovic, Odense.
- Ismahan Iman Sahal, Århus.
- Mohammad Imtiaz, København.
- Kajendran Indrasenan, Bramming.
- Ratthaphon Injaroen, Struer.
- Sarojinithevi Inthirasenan, Herning.
- Babar Jamal Iqbal, Frederiksberg.
- Fehmeda Iqbal, Høje-Taastrup.
- Javed Iqbal, København.
- Kamran Iqbal, København.
- Mazher Iqbal, København.
- Mohammad Iqbal, Høje-Taastrup.
- Shahid Iqbal, Ishøj.
- Ali Abdullahi Abdille Isa, Odense.
- Belma Isanovic, Sønderborg.
- Samir Isanovic, Sønderborg.
- Zina Ishak, Næstved.
- Nifaris Isic, København.
- Nijazija Isic, København.
- Azra Islamcevic, Nyborg.
- Elvir Islamcevic, Nyborg.
- Elvisa Islamcevic, Nyborg.
- Ermedin Islamcevic, Nyborg.
- Emina Islamovic, Ry.
- Emina Islamovic, Brøndby.
- Sejad Islamovic, Ry.
- Abdi Malik Ahmed Ismail, Århus.
- Abdirahman Sheikh Ismail, København.
- Ajib Abdi Ismail, Århus.
- Deeqa Mohamed Ismail, Hvidovre.
- Eman Ismail, Greve.
- Fatouma Moustapha Ismail, Aalborg.
- Kaltun Ahmed Ismail, Vejle.
- Khatra Mohamud Ismail, Frederiksberg.
- Samer Ismail, Fredensborg-Humlebæk.
- Sofia Yussuf Ismail, København.
- Suad Hassan Ismail, København.
- Tanveer Israr, Brøndby.
- Ahmad Mohammad Issa, København.
- Ali Issa, Ribe.
- Ahmed Abdi Isse, Odense.
- Ayan Hassan Isse, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Ismail Jama Isse, Odense.
- Mohamoud Mohamed Isse, Aalborg.
- Edosa Kelly Isaac, Hvidovre.
- Zada Ivackovic, København.
- Grigori Ivanian, København.
- Fadimo Muse Iversen, Fredericia.
- Fatima Azzahra Iversen, Lyngby-Taarbæk.
- Udgår.
- Manzah Jabeen, København.
- Firyal Hassan Jaber, Nykøbing F.
- Zeinab Azim Kanbar Ali Jaber, Ringsted.
- Birgitte Kähler Jacobsen, København.
- Dora Helene Jacobsen, Ølstykke.
- David Jadidi, Århus.
- Roger Jadyoun, Brønderslev.
- Mohammed Jafar, Hvidovre.
- Marzieh Jafar Zadah Vaskas, København.
- Dariuosh Jafari, København.
- Benjamin Jahic, København.
- Haris Jahic, København.
- Mirela Jahic, Ringkøbing.
- Daryush Jalalvand, København.
- Victoria Poles Jalda, Gentofte.
- Abdulqadir Adan Jama, Gladsaxe.
- Falis Diriye Jama, Kolding.
- Hassan Ahmed Jama, Roskilde.
- Ismail Hassan Jama, Esbjerg.
- Mohamed Abdi Jama, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2000, 1989 og 2001.
- Mohamed Aden Jama, København.
- Muhudin Mohamud Jama, Aalborg.
- Nimo Omar Jama, Aalborg.
- Jamshid Jamali, Helsingør.
- Sh Mohammad Jamil, København.
- Shahla Jamshidi Pour, Århus.
- Faiz-Un-Nisa Jan, Aabenraa.
- Amrik Jandu, Gladsaxe.
- Aamir Khalil Janjua, København.
- Amadej Jankovic, Frederiksværk.
- Dubravka Jankovic, Frederiksværk.
- Gordana Jankovic, Frederiksberg.
- Milivoje Jankovic, Silkeborg.
- Radoslav Jankovic, Frederiksberg.
- Udgår.
- Maha Rafik Jarada, Ringsted.
- Cesar M Jaro, København.
- Tamara Jatic, Brøndby.
- Tariq Javed, København.
- Mohammadreza Javid, Århus.
- Forough Jazayeri, Sønderborg.
- Bashar Jazrawi, Frederikssund.
- Bushra Jazrawi, Frederikssund.
- Ahmed Ben Tahar Jebali, København.
- Joseph Jebanesan, Fredericia.
- Damir Jelic, København.
- Dobrila Jenic, Hillerød.
- Vidosav Jenic, Hillerød.
- Felma Buen Jensen, Brøndby.
- Kesorn Jensen, Slagelse.
- Liudmila Stepanovna Jensen, Aakirkeby.
- Maria Iris Jensen, København.
- Marissa Tarifa Jensen, Tårnby.
- Perla Ampoloquio Jensen, Egvad.
- Pranee Jensen, Kalundborg.
- Roselle Jensen, Thisted.
- Saijai Thiraksawong Jensen, Møldrup.
- Shahin Jensen, Aalborg.
- Zenaida Josefina Jensen, Vojens.
- Elena Jeppesen, København.
- Omar Anders Zejlund Jessen, København.
- Slavka Jevric, København.
- Rasikala Jeyabalachandran, Bjerringbro.
- Santhaloosia Jeyapalan, Vejle.
- Mary Skolastica Jeyaseelan, Grindsted.
- Fadumo Nuur Jiirow, Kolding.
- Yvonne Johannesen, Hvidovre.
- Faouzia Johannsen, Albertslund.
- Irina Johansen, Odense.
- Pranee Johansen, Odense.
- Vinka Johansen, Odense.
- Dilajla Jordan, Tønder.
- Stjepan Jordan, Tønder.
- Leyla Daniel Joseph, Odense.
- Marijesu Bernarda Florida Joseph, Århus.
- Pushparajah Joseph, Egvad.
- Marieden Josephsen, Høje-Taastrup.
- Maslah Salman Jousef, København.
- Merita Jumerovska, København.
- Adonis Jusufovic, Helsingør.
- Kenan Juzbasic, Thisted.
- Frank Jäger, Dragsholm.
- Arunee Jørgensen, Aalborg.
- Gabriele Jørgensen, Tinglev.
- Ngamsom Jørgensen, Greve.
- Tanya Chaikengdee Jørgensen, Jernløse.
- Vera Lucia Ribeiro Jørgensen, Fredericia.
- Idman Xasan Jaamac, Aalborg.
- Nawal Hussein Kaddoura, Helsingør.
- Bayan Jafar Kadem, Hvidovre.
- Mohamad Jazei Ali Kader, Herlev.
- Mirzet Kadic, Juelsminde.
- Muhamed Kadrovic, Møn.
- Samija Kadrovic, Møn.
- Fuad Kafedzic, Helsingør.
- Mona Kahil Fehd, Sønderborg.
- Amir Kahrimanovic, Helsingør.
- Enes Kahrimanovic, Aabenraa.
- Selma Kahrimanovic, Fredericia.
- Margaret Kaikai, Greve.
- Himzo Kaja, Vejle.
- Suganthy Kajendran, Albertslund.
- Jadranko Kajic, Rønne.
- Fazlija Kajtaz, Esbjerg.
- Naila Kajtaz, Nysted.
- Olga Kajtaz, Esbjerg.
- Khetam Abdul Razzak Hussein Kaka, København.
- Haydar Omar Kakasur, Værløse.
- Hedayatollah Hozhabr Kalali, Gladsaxe.
- Zahra Shayesteh Kalantary, Nyborg.
- Manoochehr Kalbasi, København.
- Jasmina Kalesic, Brøndby.
- Hawa Hassan Kalif, Odense.
- George William Kalisa Kasaija, Frederiksberg.
- Akhtar Kalsoom, København.
- Asaad Kamali, Aalborg.
- Musa Mela Kamara, København.
- Ashoori Kambiz, Fredensborg-Humlebæk.
- Scholastique Kamikazi, Fuglebjerg.
- Fadil Suleiman Kamounah, København.
- Huda Kanan, København.
- Vathsala Kandakumar, Middelfart.
- Mohanathasan Kandasamy, Nyborg.
- Valiantsina Kandaskal, Brøndby.
- Babu Kandiah Thambirajah, Horsens.
- Amon Ahua Kanga, Hjørring.
- Tijana Kanlic, Vordingborg.
- Navaratnam Kanthan, Århus.
- Samir Kapetanovic, Brøndby.
- Admir Kapic, København.
- Milorad Karadzic, Hvidovre.
- Biljana Karahusic, Fanø.
- Edin Karahusic, Fanø.
- Alma Karalic, Nyborg.
- Izet Karalic, Nyborg.
- Artour Karapetian, Køge.
- Diana Oganesovna Karapetian, København.
- Sousanna Karapetian, Frederiksberg.
- Ali Karim, København.
- Khadija Karim, København.
- Mathyalakan Karthigesu, Sæby.
- Nasir Ahmad Karzoun, Århus.
- Sanaa Kassem, Aalborg.
- Bedrija Katana, Aabenraa.
- Sandeep Kaur, København.
- Sarbjit Kaur, Glostrup.
- Samia Jamil Kayed, København.
- Armen Kazarian, Frederiksberg.
- Adnan Kazic, Tønder.
- Basima Kazou, Næstved.
- Qingxiang Keel, København.
- Udgår.
- Dragan Kesic, København.
- Jasmin Kesic, Grindsted.
- Sefik Kesic, Grindsted.
- Daahir Cisman Keynan, Korsør.
- Ali Yusuf Khaireh, Århus.
- Aziz Ahmad Khaksar, Kolding.
- Roya Najem Khaksar, Kolding.
- Batol Khalaf, Århus.
- Sameera Khalid, København.
- Sabah Ibrahim Khalifa Al-Khalidy, Aalborg.
- Daad Mufaddi Khalil, Århus.
- Khalil Khalil, Køge.
- Lina Hussein Khalil, Århus.
- Faten Khalil Kamakh, Århus.
- Mohammad Khaliq, København.
- Mian Khan, Herlev.
- Mohammad Azhar Khan, København.
- Mohammad Tariq Khan, København.
- Sabah Merza Hamah Khan, Odense.
- Fakhra Khanam, København.
- Fariba Khanjani, København.
- Hani Khalaf Nahi Khanjer, Odense.
- Amal Mustapha Kharfan, København.
- Saleh Eddine Mohamad Khartabil, Høje-Taastrup.
- Mohamed Jama Khayre, København.
- Saynab Jama Kheireh, København.
- Kaariye Mocow Kheyre, Lyngby-Taarbæk.
- Krishna Singh Khinchi, Holbæk.
- Andranik Khodjayan, København.
- Samira Khodr, Odense.
- Yasamin Tork Khorzoughi, København.
- Sedigheh Khosh-Kholg, København.
- Artur Gagikovitj Khosrovian, Næstved.
- Diana Grigorevna Khosrovian, Næstved.
- Valerij Khridin, Roskilde.
- Iryna Khridina, Roskilde.
- Balamanokaran Saravanamuththu
Khrishnapillai, Fredensborg-Humlebæk.
- Mohammed Barkate Khuda, Frederiksberg.
- Khalid Khyjman, Assens.
- Susan Kiani Rad, Kolding.
- Hatidza Kikic-Corjusufovic, Horsens.
- Nasir Kikic-Corjusufovic, Horsens.
- Jacob Kirschenbaum, Orinda i USA.
- Kandiah Kirupathas, Herning.
- Senija Kismetovic, Vejle.
- Talat Bashir Kiyani, Gladsaxe.
- Blenda Kizza, København.
- Julia Kjær-Pedersen, Brøndby.
- Luan Jesy Forbes Kjær-Rasmussen, Roskilde.
- Nazim Klica, Kalundborg.
- Nemka Klica, Kalundborg.
- Rejhan Klica, Kalundborg.
- Naw Htoo Klinder, Rødovre.
- Jiraporn Klongbungkla, Århus.
- Igor Knezevic, København.
- Milka Knezevic, Aaskov.
- Phao Knudsen, Silkeborg.
- Peninah Kobusingye, Dronninglund.
- Jacqueline Kocamahhul-Stäheli, Zunzgen i Schweiz.
- Magdalena Helena Kocent, Odense.
- Edina Koco, København.
- Edo Koco, København.
- Boni Francis Koffi, Aalborg.
- Zoran Kojic, Hundested.
- Rüdiger Walter Kolz, Viborg.
- Alexei Kondoskal, København.
- Nelia Tchemerinska Konieczny, Randers.
- Fahrudin Konjuvca, Greve.
- Elfete Konjuvci, Greve.
- Davorka Koprivica, Hvidovre.
- Holger Korb, Sønderborg.
- Jean Philippe Kore, København.
- Enver Korjenic, Løgstør.
- Mina Korjenic, Løgstør.
- Goran Kosic, Randers.
- Gajk Kotcharian, Ballerup.
- Milica Kotevska, Gladsaxe.
- Dobrivoje Kotevski, Gladsaxe.
- Emmanuil Kotzias, Ishøj.
- Sihem Kouas Aouadni, Århus.
- Amer Kovacevic, Kolding.
- Djana Kovacevic, Kolding.
- Jelena Kovacevic, København.
- Sanida Kovacevic, Randers.
- Sanjin Kovacevic, Randers.
- Nevenka Kresojevic, Løgstør.
- Betty Andrua Krispino, Odense.
- Yurika Raquel Ramon Kristensen, Albertslund.
- Linnea Mimi Walsted Kristiansen, Fredensborg-Humlebæk.
- Gnanamalar Kristoffer, Frederikshavn.
- Pedro Pablo Kriznjak, København.
- Fatmata Kronby, Frederiksberg.
- Victoriya Borisovna Kropinova, Århus.
- Dzemal Krupic, Brøndby.
- Edvin Krupic, Brøndby.
- Melina Krupic, Kolding.
- Mirsada Krupic, Brøndby.
- Sadmir Krupic, Kolding.
- Milan Krzanovic, Hillerød.
- Vladica Krzanovic, Hillerød.
- Dragoljub Kuburovic, Gladsaxe.
- Snezana Kuc, København.
- Pathmajah Kugathason, Nykøbing-Rørvig.
- Hidaet Kujovic, Odense.
- Lejla Kujovic, Odense.
- Kandakumar Kulandaivalu, Middelfart.
- Stojanka Kuljevan, Ringkøbing.
- Martine Kumana, Hvidovre.
- Anil Kumar, Ishøj.
- Kavitha Kumarakulasingam, Bjerringbro.
- Padmini Kumarasamy, Frederikshavn.
- Adis Kunic, Esbjerg.
- Azra Kunic, Esbjerg.
- Emina Kunic, Esbjerg.
- Jasmin Kunic, Esbjerg.
- Milorad Kunovac, Kalundborg.
- Alija Kurbasic, Fredericia.
- Alen Kurjak, Hobro.
- Gazmend Kurshumliu, Horsens.
- Salih Kurt, Esbjerg.
- Vedrana Kurt, Esbjerg.
- Ajten Kurtis, Frederiksberg.
- Sven Kurzweg, København.
- Tonje Renate Kvam, København.
- Tabitha Nyawira Kyndbo, København.
- Edith Küster, Ølstykke.
- Thi Ngoc Anh La, Silkeborg.
- Bernard Quashie Ladzekpo, Odense.
- Boniphace Laizer, Århus.
- Sonia Argueta Esperanza Lajgaard, Skive.
- Hassan Lakhdar, København.
- Adnan Lalicic, Esbjerg.
- Sau Lam, Slagelse.
- Van Loi Lam, Odense.
- Huu Tai Lang, Odense.
- Glenda Canto Langkilde, Værløse.
- Borka Larsen, Græsted-Gilleleje.
- Jogem Marie D Larsen, Munkebo.
- Lucina Larsen, Fredericia.
- Marissa Creer Larsen, København.
- Simone Maria da Silva Larsen, Kolding.
- Susanne Larsen, Sæby.
- Wilhelmina Hendrika Larsen, Gundsø.
- Joseph Larsey, Kjellerup.
- Muhammad Latif, Aabenraa.
- Kristina Laugesen, Horsens.
- Mary Jane Lauridsen, Varde.
- Rosalinda Hecto Laursen, Vejen.
- Branislav Lazarevic, Brøndby.
- Joan Lazari, Fredensborg-Humlebæk.
- Dusica Lazic, København.
- Suzana Lazic, Ballerup.
- Zeljko Lazic, Ballerup.
- Thi Cuc Le, Århus.
- Thi Hong Dao Le, Århus.
- Thi Hong Ha Le, Odense.
- Thi Ngoc Ha Le, Odense.
- Thuan Le, Kjellerup.
- Keon Young Lee, Frederiksberg.
- Asep Edwar Oktavian Leonak, Odense.
- Pichai Lertrit, Århus.
- Chengan Li, Hvidovre.
- Liang Ying Li, København.
- Sabrie Libaan Ali, Århus.
- Giuseppe Liccardi, Brønderslev.
- Ursula Lienhard-Stäheli, Oberwill i Schweiz.
- Kim Por Lim, Greve.
- Jian Lan Lin, København.
- Wei Lin, København.
- Jesper Linge, Svendborg.
- Darko Liovic, Aalestrup.
- Zeljka Lipovac, Vejle.
- Katja Lipp, Århus.
- Rejun Liu, Aalborg.
- Ljatif Ljatifi, Ballerup.
- Nizajet Ljatifi, Ballerup.
- Amdiarif Ljuti, København.
- Shiella David Lloren, København.
- Winze David Lloren, København.
- Belinda Loncar, Sakskøbing.
- Faruk Loncar, Kolding.
- Ilhana Loncar, Kolding.
- Mirsad Loncar, Kolding.
- Slobodan Loncar, Sakskøbing.
- Berina Loncaric, Tønder.
- Jasenko Loncaric, Tønder.
- Fehim Losic, Ringkøbing.
- Mojdeh Lotfi, Gladsaxe.
- Kiet Trieu Lu, Århus.
- Steffani Ludmann, Odense.
- Abderrahim Lyassimi, Århus.
- Abdelhadi Laaroussi, København.
- Eldin Macak, Maribo.
- Sabina Macak, Maribo.
- Suad Macic, Kolding.
- Raid Mahmoud Madiyeh, Hvidovre.
- Danguole Madsen, København.
- Surangrat Madsen, Stenlille.
- Vello Nakintu Madsen, Helle.
- Zhanetta Madsen, Hvidovre.
- Alma Madzak, Viborg.
- Ferid Madzak, Viborg.
- Fadumo Salan Magan, Rødovre.
- Sevda Magarlamova, Hvidovre.
- Edina Maglajac, Århus.
- Miralem Maglajac, Haderslev.
- Suvada Maglajac, Haderslev.
- Amra Maglic, København.
- Ibrahim Hassan Mahad, København.
- Ayan Abuukar Mahamed, Esbjerg.
- Abdinasser Ahmed Mahamud, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1995, 1993 og 1997.
- Fahiya Abdisalam Mahamud, København.
- Ahmed Mahamed Mahamuud, København.
- Sahra Abdullahi Mahamuud, Høje-Taastrup.
- Suhama Shaker Mahdi, Brøndby.
- Sulojana Mahendran, Herning.
- Youssef Abdelqader Beneouda Mahi, Århus.
- Asmae Mahir, Århus.
- Abbas Sadeq Mahmood, Ringsted.
- Amjad Mahmood, København.
- Arshad Mahmood, Greve.
- Rahat Mahmood, Fredensborg-Humlebæk.
- Sadia Mahmood, Brøndby.
- Shaukat Mahmood, København.
- Oguz Mahmoud, Brøndby.
- Rahma Ali Mahmoud, Odense.
- Bahar Haci Mahmud, Aalborg.
- Edin Mahmutovic, Horsens.
- Emir Mahmutovic, Horsens.
- Cyril Adebumi Herbert Mahoney, Bjerringbro.
- Mohamed Mai, Frederiksberg.
- Thi Kim Dung Mai, Århus.
- Thi Xuan Huong Mai, Århus.
- Drazenka Majdandzic, Randers.
- Barzan Hussain Majid, Greve.
- Kamal Majid, Gentofte.
- Valentin Mitrofanovits Makogonov, Køge.
- Tatiana Makogonova, Køge.
- Miralem Malagic, Brøndby.
- Azhar Malekshahi, København.
- Fazlollah Malekzadeh-Nohi, Århus.
- Marko Malic, Slagelse.
- Fozia Naz Malik, Odense.
- Jasmina Malkoc, Holbæk.
- Nedzad Malkoc, Holbæk.
- Saddika Sulaiman Malla, Næstved.
- Cyril Joseph Manogaran, Holbæk.
- Shanthithevy Manoharan, Farum.
- Khawla Mohammad Issa Mansia, København.
- Adam Mansour, Herning.
- Fadumo Mao Haji Mohammed, København.
- Sajjad Maqsood, Frederiksberg.
- Marina Maravic, Vordingborg.
- Tiago Marchezi, Herning.
- Mehran Mardoukhi, Odense.
- Armine Margarian, Munkebo.
- Ramadan Omar Mari, Århus.
- Mira Maric, Helsingør.
- Tanja Maric, Holsted.
- Udgår.
- Juan Segundo Marin, København.
- Dusanka Marinovic, Holmegaard.
- Izedina Marinovic, Brøndby.
- Svetozar Marinovic, Holmegaard.
- Vesna Marinovic, Helsingør.
- Zlatko Marinovic, Brøndby.
- Mimoun Markouch, København.
- Lioudmila Markussen, Rødovre.
- Azra Marukic, Esbjerg.
- Nathalia Bettina Masiero, Lyngby-Taarbæk.
- Nada Maslmani, København.
- Ibrahim Omar Masri Eltraboulsi, Århus.
- Mohamad Massoud, København.
- Mohamed Mastor, Høje-Taastrup.
- Tamaanant Mastor, Høje-Taastrup.
- Ernest Matanovic, Nyborg.
- Milinko Matanovic, Nyborg.
- Senija Matanovic, Nyborg.
- Meho Mataradzic, Slagelse.
- Jacob Wilmar Mathiesen, København.
- Jeyaledchumy Mathyalakan, Sæby.
- Zeljko Matic, Otterup.
- Vladimir Matkovic, Nakskov.
- Zeljka Matkovic, Nakskov.
- Jeafar Ali Hossein Matok, Holbæk.
- Nantiane Augusta Matzen, Gråsten.
- Uwe Matzen, Gentofte.
- Pushpakanthi Mayendraraj, Ballerup.
- Baig Mazhar, København.
- Samuel Birhane Measho, København.
- Zenfira Mechadi-Zade, Frederiksberg.
- Ismet Mednolucanin, Grindsted.
- Suvada Mednolucanin, Grindsted.
- Ana Mehakovic, Esbjerg.
- Denis Mehakovic, Esbjerg.
- Salko Mehakovic, Esbjerg.
- Zlatan Mehakovic, Esbjerg.
- Wassim Mehanna, Haderslev.
- Esma Mehanovic, Haderslev.
- Nisver Mehanovic, Esbjerg.
- Nizam Mehanovic, Haderslev.
- Reuf Mehanovic, Svendborg.
- Mensur Mehdi, Ballerup.
- Nada Mehic, Karlebo.
- Salcin Mehic, Odense.
- Sejfudin Mehic, Karlebo.
- Faruk Mehinagic, Frederiksberg.
- Elira Mehmedovic, Hvidovre.
- Mirsad Mehmedovic, Hvidovre.
- Afrim Mehmeti, Haderslev.
- Nahid Mehrabi, Glostrup.
- Jan Meister, Gentofte.
- Kambiz Melat, Lyngby-Taarbæk.
- Vahan Melgonian, Odense.
- Dasurije Memisi, København.
- Søren Meng, Århus.
- Mariam Nayef Merhi, Gladsaxe.
- Ibrahim Mohammed Meroufel, Århus.
- Kenan Merusic, Kolding.
- Arben Merxha, Vejle.
- Hamid Mesak, Slagelse.
- Iza Mesak, Slagelse.
- Mirza Mesak, Slagelse.
- Esmeralda Mesic, Vejen.
- Ismar Mesic, København.
- Muamir Mesic, Vejen.
- Amir Meskovic, Hillerød.
- Smbat Mesrobian, Odense.
- Henrik Christian Meyer, Bov.
- Said Mhadden, Brøndby.
- Mbarka Mhamdi, Skive.
- Anika Mihic, Greve, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Momcilo Mihic, Greve, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Miroslav Mijic, Lyngby-Taarbæk.
- Galina Gataullayevna Mikkelsen, Frederiksberg.
- Henrisia Pamela Mikkelstrup, Bjerringbro.
- Miroslav Miladinovic, Frederiksværk.
- Mirjana Miletic, København.
- Anka Milicic, Horsens.
- Dorde Milicic, Blaabjerg.
- Drago Milicic, Horsens.
- Sanjana Milicic, Horsens.
- Snjezana Milicic, Varde.
- Tamara Milicic, Blaabjerg.
- Zdenka Milicic, Blaabjerg.
- Oliver Miljanovic, Ringkøbing.
- Josip Milosevic, København.
- Luka Milosevic, København.
- Melita Milosevic, København.
- Obrad Milosevic, Karlebo.
- Frane Milutin, Rødovre.
- Mire Ali Mire, København.
- Sadia Aziz Mirza, Århus.
- Eteri Organesovna Misakjan, Gråsten.
- Jasmina Mitrovic, København.
- Margrethe Hoff Mittet, København.
- Fouad Ben Habib Mkada, Gladsaxe.
- Armen Mkhitarjan, København.
- Forough Moabed, København.
- Mohammad Omar Moalem, Tølløse.
- Nouha Moalla, Frederiksberg.
- Udgår.
- Yolanda Galan Mogensen, Høng.
- Omar Hussein Mogge, København.
- Iman Mosbah Mogharbel, København.
- Mohammad-Ali Mohagheghzadeh, Gladsaxe.
- Refiloe Khauhelo Mohaleroe, København.
- Amne Mohamad Mohamad, Ringsted.
- Khalil Ibrahim Mohamad, Høje-Taastrup.
- Maher Mohamad, Århus.
- Mariwan Jomma Mohamad, København.
- Nesrine Mohamad, Århus.
- Nur Jama Mohamad, København.
- Reda Mohamad, Næstved.
- Waleed Samin Mohamad, Århus.
- Zaineb Mohamad, København.
- Samira Mohamad Merie, Aalborg.
- Abdi Ghani Mohamed, Faaborg.
- Abdighani Sheikh Esmael Mohamed, Århus.
- Abdinasib Mohad Mohamed, Gladsaxe.
- Abdinor Abdillahi Mohamed, Struer.
- Abdulaziz Gurhan Mohamed, Odense.
- Abdullahi Abdi Mohamed, Århus.
- Ali Abdulqadir Mohamed, Århus.
- Ali Rashid Mohamed, København.
- Ali Said Mohamed, København.
- Amina Maalim Mohamed, København.
- Amina Rashid Mohamed, Odense.
- Anisa Hirad Mohamed, Herlev.
- Ardo Qorane Mohamed, Århus.
- Faduma Ali Mohamed, Århus.
- Fadumo Nur Mohamed, Odense.
- Fardows Hariir Mohamed, Århus.
- Habiba Farah Mohamed, Århus.
- Halima Hassan Mohamed, Århus.
- Idil Said Mohamed, Århus.
- Khalid Ibrahim Mohamed, Hvidovre.
- Khayrto Jaylani Mohamed, København.
- Mohamud Hassan Mohamed, Odense.
- Nasra Mohamud Mohamed, Viborg.
- Qasin Ali Mohamed, Vejle.
- Rahma Hussein Mohamed, Holbæk.
- Roda Mohamed, Århus.
- Roda Jama Mohamed, Tårnby.
- Run Abdulahi Mohamed, Aalborg.
- Said Aden Mohamed, Århus.
- Saida Hersi Mohamed, Aalborg.
- Salemann Haaji Mohamed, Aalborg.
- Yurub Muhumed Mohamed, Glostrup.
- Zeynab Haji Mohamed, Århus.
- Fardowsa Mohamed Egal, København.
- Abdulkarim Mustafa Mohammad, Næstved.
- Ahmad Ali Mohammad, Århus.
- Amira Majid Mohammad, Århus.
- Mayada Mohammad Mohammad, Helsingør.
- Rezan Ali Mohammad, Greve.
- Suhaila Ahmad Ali Mohammad, København.
- Tariq Mohammad, København.
- Ipo Hussein Mohammad Ali, København.
- Jinan Mirza Mohammad Ali, København.
- Sadraddin Mohammad Mohammad, Brøndby.
- Majid Mohammadkhani-Ghiasvand, København.
- Sohad Mohammady, København.
- Khulood Ibrahim Mohammed, Haderslev.
- Abdul-Karim Mustafa Mohammed Ali, Nykøbing F.
- Najat Rasheed Mohammed-Rida, Århus.
- Faisal Adan Mohamoud, Silkeborg.
- Mokhtar Osman Mohamoud, Århus.
- Duniyo Ismail Mohamud, Aalborg.
- Ise Shamso Mohamud, Århus.
- Koshin Abdulahi Mohamud, København.
- Sahra Mohamed Mohamud, Århus.
- Saynab Abdulahi Mohamud, Varde.
- Asha Mohamed Mohamuud, Kolding.
- Brij Mohan, Albertslund.
- Sasan Mojmale-Vallaee, Århus.
- Taghrid Molla Vali, København.
- Hataitip Momsen, København.
- Joannis Moraitis, København.
- Shyhrete Morina, Egvad.
- Victoria Sable Mortensen, Thyborøn-Harboøre.
- Mina Mortezaie Zanjani, København.
- Gail Mary Moses, Svendborg.
- Randa Hassan Mosleh, Nykøbing F.
- Marie Nathalie Motet, Tårnby.
- Sousanna Moukoutchian, Århus.
- Lailla Mourad Hussein, Brøndby.
- Fakhrolsadat Mousavi Pakdaman Tehrani, Århus.
- Hanan Mousawi, København.
- Ljiljana Mrak, Vejle.
- Veljko Mrak, Vejle.
- Nikica Ivo Mrsic, Kolding.
- Pepica Mrsic, Kolding.
- Rael Kagwiria M'Thamutia, Nykøbing F.
- Imad Hamid Aziz Mualla, Rødovre.
- Muhammad Ali Muhammadei, København.
- Kifaya Sabri Muhouwas, København.
- Amino Anab Ali Muhumad, Odense.
- Amel Mujacic, Frederikshavn.
- Bajro Mujacic, Frederikshavn.
- Tarik Mujacic, København.
- Jasmin Mujazinovic, Grenaa.
- Marina Mujazinovic, Grenaa.
- Jasmin Mujcinovic, Sorø.
- Radojka Mujcinovic, Sorø.
- Sonja Mujcinovic, Sorø.
- Lejla Mujinovic, København.
- Danijel Mujkanovic, Præstø.
- Edin Mujkanovic, Præstø.
- Jasmin Mujkanovic, Horsens.
- Manda Mujkanovic, Præstø.
- Said Mujkanovic, Billund.
- Senaida Mujkanovic, Horsens.
- Amil Mujnovic, Fredericia.
- Sabiha Mujnovic, Fredericia.
- Jagruti Vipul Mukhawala, Greve.
- Samir Mulalic, Hedensted.
- Mirsad Mulaosmanovic, Brøndby.
- Nermina Muminovic, Viborg.
- Rizo Muminovic, Viborg.
- Abdul Karim Khuda Raheem Shah Murad, Århus.
- Admir Muratovic, Herning.
- Blazenka Muratovic, Herning.
- Farah Mohammad Ali Murghi, København.
- Mehrije Muric, Helsingør.
- Safet Muric, Helsingør.
- Avni Murtezaj, Tornved.
- Gazi Mansour Musa, Århus.
- Mohamud Jama Musa, Ballerup.
- Ismail Nabat Musbeh, Århus.
- Izet Music, Vejle.
- Meliha Music, København.
- Sevleta Music, Vejle.
- Sami Muslii, København.
- Melika Muslijevic, Randers.
- Amina Muna Mahmoud Musse, København.
- Arafo Shirde Musse, København.
- Hewa Baker Mustafa, Greve.
- Kulshan Ahmed Mustafa, Fredericia.
- Suada Mustagrudic, København.
- Poopalasingam Muthan, Horsens.
- Ndima Mwanabo, Viborg.
- Jean Vasthy Mundadi Dadi Mwepele, Ringsted.
- Lasse Christian Mühlbradt, Roskilde.
- Emma Pelagie Møller, Greve.
- Maria Teresa O Møller, København.
- Abdeslam Maali, København.
- Djedje Jean-Claude Armand Nabeu, Rødovre.
- Jamila Nabih, Herning.
- Joweliya Nabuliba, Aalborg.
- Athra Hussein Majid Nadaf, Rødovre.
- Navaratnam Nadarajah, Hillerød.
- Tehmina Naeem, Albertslund.
- Mohammad Nafees, København.
- Rasiah Panchalingam Nagalingam, Herning.
- Subas Chandra Bose Nagamuthu, Odense.
- Nagarasa Nagamuttuponnampalam, Fredericia.
- Komaladevi Nagaraja, Svendborg.
- Manonmany Devi Nagarajah, Helsingør.
- Sathianandan Nagarajah, Brande.
- Masoumeh Naghavi Alhosseini, København.
- Pawan Hameed Najeeb, Århus.
- Nadia Najmi, Kolding.
- Chintana Nakabutr, København.
- Tereka Harriet Irene Nakalema, Tommerup.
- Mary Nammanda, Frederikssund.
- Arnad Nargilic, København.
- Shahid Naseem, København.
- Kamel Nasr, Korsør.
- Nor-Eddine Nasrati, København.
- Infal Nasser, Næstved.
- Wafa Navasser, Tårnby.
- Abdul Fattah Nawabi, Helsinge.
- Mohammad Hashim Nawabi, Lyngby-Taarbæk.
- Mohammad Nawaz, Frederiksberg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.
- Batoul Nayer, København.
- Assadullah Nazhat, Høje-Taastrup.
- Rashed Nazhat, Høje-Taastrup.
- Kausar Nazmi, Brøndby.
- Faida Youssef Nazzal, Århus.
- Sleiman Ahmad Nazzal, Århus.
- Jean de Dieu Ndayisaba, Fuglebjerg.
- Francoise Ndimuruvugo, Høje-Taastrup.
- Semira Mohamed Tume Negash, Rødovre.
- Edna Vartanovna Nersesjan, Herlev.
- Rafik Khatjikovitj Nersesjan, Herlev.
- Vladimir Nevolin, Rødovre.
- Nastaran Nezarati, Århus.
- Borislav Nezic, Løgstør.
- Mina Nezic, Løgstør.
- Ozren Nezic, Aalborg.
- Mustafa Nezir, Århus.
- Hong Mei Ng, København.
- Cong Tri Ngo, Herning.
- Madeleine Ngo Nyemb, København.
- Anh Tuan Nguyen, Århus.
- Fatima Nguyen, Esbjerg.
- Huong Bach Thi Nguyen, Kolding.
- Huu Phat Nguyen, Århus.
- Kim So Nguyen, Esbjerg.
- Lan-Anh Thi Nguyen, Vojens.
- Nga Thuy Thi Nguyen, Århus.
- Ngoc Binh Nguyen, Ribe.
- Ngoc Diep Nguyen, Århus.
- Phuoc Thien Nguyen, Horsens.
- Phuong Thi Kim Nguyen, Horsens.
- Thanh Phuc Nguyen, Horsens.
- Thi Gai Nguyen, Odense.
- Thi Khai Nguyen, Odder.
- Thi Minh Chau Nguyen, Gladsaxe.
- Thi Ngoc Ha Nguyen, Odense.
- Thi Nhung Nguyen, Århus.
- Van Hanh Nguyen, Hirtshals.
- Van Nuong Nguyen, Odder.
- Van Thanh Nguyen, Årslev.
- Mohammad Niaz, København.
- Naesae Nidah, Holbæk.
- Aida Nielsen, Fredericia.
- Eleonor Decena Nielsen, Hvidovre.
- Gamaliel Nielsen, Stenlille.
- Ginalyn Absulio Dahl Nielsen, Hedensted.
- Helena Cecilie Nielsen, Mathopen i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
- Ibrahim Vincent Nielsen, Køge.
- Somtawil Lund Nielsen, Tårnby.
- Tara-jayne Aurora Wilson Nielsen, Dar es Salaam i Tanzania. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
- Thi Thu Huong Nielsen, Helsingør.
- Kamran Nikkhah, København.
- Mahtab Nikmaram, Helsingør.
- Biserka Nikolic, Sorø.
- Goran Nikolic, Odense.
- Semir Nikontovic, Nykøbing F.
- Dragisa Ninic, Fredensborg-Humlebæk.
- Marija Ninic, Helsingør.
- Vlastimir Ninic, Helsingør.
- Inga Ninkovic, Herning.
- Ozren Ninkovic, Herning.
- Naveed Nisar, København.
- Shaheen Nisar, København.
- Karl Nissen, Vamdrup.
- Lilian Nissen, Greve.
- Tamara Afanasievna Nissen, Vamdrup.
- Kanasaraswathy Nithiyananthan, Horsens.
- Bernardine Nivyabandi, Bjergsted.
- Esmat Khanom Nobari, Vejle.
- Murat Nogo, Næstved.
- Refija Nogo, Næstved.
- Abu Hassan Noor, Hvalsø.
- Lul Abdullahi Noor, Århus.
- Homaira Noori, København.
- Hamid Norasi, Århus.
- Eric Nii Noi Nortey, Løgstør.
- Ahmad Abdel-Baki Noura, Århus.
- Roqaya Abdelkhalek Noura, Århus.
- Mostafa Sabah Nour-Eddin, Odense.
- Ellada Nourieva, København.
- Boris Novak, Frederiksberg.
- Piroska Novakovic, Helsingør, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Rada Novakovic, Brøndby.
- Hodan Yusuf Nuh, Farum.
- Roda Ali Nuh, Århus.
- Dinko Nuhanovic, Slagelse.
- Selma Nuhanovic, Sydthy.
- Becira Nuhovic, Haderslev.
- Sabit Nuhovic, Haderslev.
- Muzafer Nukovic, København.
- Fany Yadira Nunez Carranza, København.
- Christina Nussbaumer, Les Diablerets i Schweiz.
- Abdimahad Diriye Nuur, København.
- Abshir Mahamed Nuur, København.
- Amin Sh Ali Nuur, København.
- Udgår.
- Caroline Nyaguthii, København.
- Irene Joanna Nybroe, Tårnby.
- Olga Nygren, Sakskøbing.
- Marija Obradovic, København.
- Rajko Obradovic, Odense.
- Nicolasa Obregon de Torvisco, København.
- Atom Oganesian, Køge.
- Nebiat Habte Ogbazighi, Haderslev.
- John Kwame Ohemeng, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Kerstin Olesen, Esbjerg.
- Sasa Olesen, Odense.
- Brigitte Daniela Oling, Dornach i Schweiz.
- Evelyn Lapuz Olsen, Ballerup.
- Aras Omanovic, Varde.
- Enisa Omanovic, Varde.
- Suljo Omanovic, Varde.
- Amina Haji Omar, Odense.
- Khaled Gemal Chehada Mahmoud Omar, København.
- Kheira Omar, Odense.
- Yusuf Ali Omar, Esbjerg.
- Aamino Muhamud Omar, Århus.
- Fatuma Hemedi Omari, Rosenholm.
- Admir Omeragic, Rødovre.
- Dijana Omerbasic, København.
- Emina Omerinovic, Støvring.
- Samir Omerinovic, Støvring.
- Alija Omerovic, Nakskov.
- Vildana Omerovic, Næstved.
- Bahram Omrani Eshtelagh, København.
- Mohammad Daud Onib, København.
- Alma Oprasic, Vejle.
- Agron Oruqi, Horsens.
- Victoria Osei, Helsingør.
- Abdihakim Hodey Osman, Odense.
- Aicha Ali Osman, Århus.
- Dahabo Ali Osman, Kolding.
- Fatmeh Khaled Osman, Århus.
- Hamdi Abdi Osman, København.
- Jawahir Siyaad Osman, København.
- Kawsar Haji Osman, Esbjerg.
- Majida Osman, Karlebo.
- Nazih Ahmad Osman, Aalborg.
- Sadia Mahamed Osman, Odense.
- Cristilyn Osol, København.
- Salma Abdallah Ossman, Roskilde.
- Georgina Adomaa Otzen, Hvidovre.
- Ou Ou, København.
- Amine Ouadah, København.
- David Ouchikh, Brøndby.
- Lalla Fatima Oussaidi, København.
- Elma Ozegovic, København.
- Udgår.
- Jegatheeswary Packiyarajah, Struer.
- Damir Paco, Munkebo.
- Nijaz Paco, Munkebo.
- Samir Paco, Odense.
- Sefika Paco, Munkebo.
- Armenoui Palandjian, Kolding.
- Besim Palic, Ringkøbing.
- Mihreta Palic, Ringkøbing.
- Palmir Palo, Skanderborg.
- Ahmet Pandza, Sønderborg.
- Ilija Paradzik, Vordingborg.
- Ljubica Paradzik, Vordingborg.
- Kristoffer Parnapas, Frederikshavn.
- Sajjida Parveen, Albertslund.
- Alma Pasalic, Vejen.
- Agha Javad Pashaei, Svendborg.
- Amel Pasic, Hørsholm.
- Amela Pasic, Hørsholm.
- Ibro Pasic, Hørsholm.
- Mersija Pasic, Hørsholm.
- Miroslava Pavlovic, Ballerup.
- Natasa Pavlovic, Frederiksværk.
- Svetlana Pavlovic, Frederiksværk.
- Zeljko Pavlovic, Næstved.
- Hasan Peci, Kolding.
- Christiana Appiah Pedersen, Århus.
- Jocelyn Federis Delena Pedersen, Næstved.
- Maria Nuria Panella Pedersen, Hinnerup.
- Phuangthong Pedersen, Frederikshavn.
- Sladjana Mihajlovic Pedersen, Odense.
- Valentina Pedersen, Horsens.
- Wilailuk Pedersen, Slagelse.
- Annakkarage Sudath Rohan Prasad Peiris, København.
- Elvir Pelesevic, Allerød.
- Edin Pelo, Svendborg.
- Vesna Pelo, Svendborg.
- Patricia Barbosa Frazao Pereira, København.
- Liyanage Prasanna Chandika Perera, København.
- Besima Pereula, Randers, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1992.
- Almasa Pervan, København.
- Shagufta Perveen, Odense.
- Ana Maria Petersen, Støvring.
- Dobrila Petersen, Ballerup.
- Justine Petersen, Brøndby.
- Udgår.
- Maria Auxiliadora Petersen, København.
- Marilou Macapaz Petersen, Faaborg.
- Osvaldina Ramona Caballero Petersen, Gøtu.
- Pavel Hamletovich Petrosjan, København.
- Gordana Petrovic, Hillerød.
- Nikola Petrovic, Hillerød.
- Stevo Petrovic, Vejle.
- Veljko Petrovic, Frederiksværk.
- Abdollah Peyrovi, Århus.
- Cong y Pham, Århus.
- Lan Thi Pham, Rødekro.
- Thi Khanh Liem Pham, Aalborg.
- Van Sa Pham, Horsens.
- Kim Minh Phan, Odense.
- Detlef Pickenhagen, København.
- Refik Pilakovic, Vejle.
- Safet Pilavac, Brøndby.
- Samira Pilavac, Brøndby.
- Meri Piliposian, Vojens.
- Anto Piljic, Nordborg.
- Asim Piric, Nyborg.
- Josip Plancic, København.
- Alisa Plavotic, Slagelse.
- Selma Podrug, Nakskov.
- Nermin Pojskic, Esbjerg.
- Alla Dimitrievna Tsjurik Pomazanov, København.
- Mohan Henry Michael Ponnaiah, Aalborg.
- Shanmuganathan Poopalasingham, Vejle.
- Anita Popic, Aalestrup.
- Goran Popic, Aalestrup.
- Ljiljana Popic, Aalestrup.
- Mirko Popovic, Haderslev.
- Rada Popovic, Haderslev.
- Asmik Ashikovna Potikjan, Odense.
- Manaf Poyendeh, København.
- Vigneswaramoorthy Praisoodi, Vejle.
- Ajsa Pranjic, Aalborg.
- Davor Pranjic, Aalborg.
- Katica Pranjic, Sorø.
- Marko Pranjic, Sorø.
- Lejla Prasovic, Aabenraa.
- Alma Premilovac, Bramming.
- Maria Prokesch, Sorø.
- Maria Joanna Pröschold, Nexø.
- Sladana Pudar, Frederiksberg.
- Bahrija Puhalovic, Frederiksberg.
- Thanaluxmy Pulandiran, Viborg.
- Pas Hennedige Thamari Nandana Punchihewa, Frederiksberg.
- Slavisa Puric, København.
- Mersad Purivatra, Ribe.
- Suhanthini Puwaneswaran, Rønde.
- Bachira Qader, Farum.
- Iqbal Rahim Abdul Qadim, Århus.
- Avin Salih Qadr, Roskilde.
- Zainab Qasim, Brøndby.
- Emuag Hasem Qosse, Odense.
- Regjep Qukiq, Svendborg.
- Sadaf Qureshi, Albertslund.
- Bendy Rachid, København.
- Emtiaz A Radhi, København.
- Rouya Rafi Zadeh Hamedani, Århus.
- Ouafae Rafii, Sønderborg.
- Enver Rahic, Skive.
- Wahidollah Rahimi, København.
- Mehdi Rahimi Porsannejad Moghaddam, Slagelse.
- Ali Reza Rahimian, København.
- Amela Rahimic, Kolding.
- Edvard Rahimic, Kolding.
- Hafizullah Rahmatyar, Århus.
- Zarigul Rahmatyar, Århus.
- Zorica Raicevic, Albertslund.
- Rufat Raimovski, Sorø.
- Elham Rajabi, København.
- Jeyasulosana Rajanathan, Ebeltoft.
- Bapugi Rajaratna Iyer, Helsingør.
- Premkumar Rajaratnam, Nykøbing F.
- Senthilnathan Rajaratnam, Brande.
- Sumathi Rajasegaram, Randers.
- Roopavathana Rajasekaran, Herning.
- Dijana Rajovic, København.
- Milanka Rajovic, Herlev.
- Milo Rajovic, Ballerup.
- Noja Rajovic, Ballerup.
- Sunanda Rajpal, København.
- Ervaje Rakipi, Glostrup.
- Awf Abdul Rahman Mohammad Ramadan, Odense.
- Erol Ramadanovic, Rønne.
- Sivapatham Nagappar Ramalingam, Rougsø.
- Pramote Ramanudom, Gladsaxe.
- Harun Ramcilovic, Sydthy.
- Resmija Ramcilovic, Sydthy.
- Mehmedalija Ramic, Greve.
- Melida Ramic, Greve.
- Nana Ramochi, København.
- Shamsi Ramsing, Greve.
- Faiza Mahmood Ramzi, Høje-Taastrup.
- Mohammad Younas Rana, Albertslund.
- Mohammad Ali Ranjbar Sarvandani, Vejle.
- Andrija Rankovic, Odense.
- Mirsada Rankovic, Odense.
- Rajita Camileen Rasamanickan, Horsens.
- Talib Abdul-Khalik Rasheed, Frederiksberg.
- Abdul Rashid, Greve, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1999, 1996, 1994 og 2001.
- Najmeldine Sayed Nouri Rashid, Roskilde.
- Rabaa Jalal Rashid, Århus.
- Arfan Shaykhil Rashied, Greve.
- Rasakumar Rasiah, Vejen.
- Lanelle Rae Valera Rasmussen, Ballerup.
- Radmila Rasmussen, Maribo.
- Vivienne Joyce Rasmussen, Odense.
- Mohammad Navin Rasouli, Århus.
- Mohammad Reza Rasteh, København.
- Fedor Rastic, Svendborg.
- Manan Rauf, Gladsaxe.
- Babykumary Raviraj, Vejle.
- Farzana Razaq, Hvidovre.
- Tara Omar Razha, Næstved.
- Nehmeh Abou Rdaini, Greve.
- Khalil Zuhair Redha, København.
- Sawsan Tarek Abdul Redha, Greve.
- Svetlana Mikhajlovna Refsgaard, Glostrup.
- Kamla Nayef Rehayel, Bjergsted.
- Syed Nabeel-Ur Rehmann, Frederiksværk.
- Klaus Theodor Rehse, Tønder.
- Sandra Rehse, Tønder.
- Mariluci Reinholdt, København.
- Zahra R Rejab, København.
- Fahra Reko, Greve.
- Refik Reko, Greve.
- Francisca Requejo Marchan, København.
- Ester Fortuna Reyes, Gladsaxe.
- Myrian Evelyn Reyes Arcos, Lyngby-Taarbæk.
- Fattah Reyhani, Hillerød.
- Abdul Satar Rezaie, Århus.
- Lotfi Riahi, København.
- Mirsad Ristemoski, Haderslev.
- Vahdeta Ristemoski, Haderslev.
- Milica Ristic, København.
- Aida Rizvanovic, Aalborg.
- Bragi Róbertsson, København.
- Milton Daniel Rodriguez, København.
- Amer Rogonja, Esbjerg.
- Veronica del Carmen Rojas Cifuentes, Århus.
- Bernard Lucien Rene Romain, Nexø.
- Alex Enrique Rombado Rojas, København.
- Vathsala Rominikan, Odense.
- Arom Rosberg, København.
- Ioannis Emmanouil Roussis, Åbybro.
- Sephora Nadia Route, Gladsaxe.
- Zlatica Rozajac, Sønderborg.
- Hojat Rozbahani, København.
- Roch Rutondiye, Fuglebjerg.
- Wolfgang Fritz Albert Rønneburg, Holbæk.
- Jeyakunaratnam Sabapathy, Århus.
- Ibrahim Dhiab Sabih, København.
- Nidzara Sacic, Århus.
- Adil Sadaq, Århus.
- Raja Anzal Saddique, Albertslund.
- Farida Azad Sadek, København.
- Mohamad Hussein Sadek, København.
- Bedri Sadiku, Sønderborg.
- Melihate Sadiku, Sønderborg.
- Fatima Sadouk, København.
- Mohammad Tawfik Mousseib Saed, Birkerød.
- Azar Safaeieh, Århus.
- Kariman Safar, Odense.
- Manoucher Safer Ali, København.
- Amanollah Saffi, København.
- Rashida Saffi, København.
- Abdallax Salim Sagar, Rosenholm.
- Gagik Sahakian, Vojens.
- Farhiyo Abdi Mohamoud Sahar, Viborg.
- Latifa Sahebzadeh, Brøndby.
- Rahmatullah Sahebzadeh, Greve.
- Bekir Sahin, Kalundborg.
- Toufik Sahraoui, Århus.
- Fazal Mohammed Saidi, Brøndby.
- Seyed Asghar Sajadian, Århus.
- Slobodan Sajn, Helsingør.
- Selva Sakanovic, Kolding.
- Mohanad Kais Khodair Sakar Al-Haydar, Køge.
- Mahmut Salahovic, Hals.
- Mukelefa Salahovic, Hals.
- Muhamed Salama, Randers.
- Celia Salamanca Tejada, Hammel.
- Hassiba Melhem Salame, Kalundborg.
- Aamar Latif Saleemi, København.
- Ghada Saleh, Fredensborg-Humlebæk.
- Halo Abdul Rahman Mohamad Saleh, København.
- Mohamed Mahdi Saleh, Frederiksberg.
- Bayan Saleh Gibrael, Brøndby.
- Ahmad Salehi, Odense.
- Antonio Salic, Ringkøbing.
- Bakhtiar Mohamad Salih, København.
- Delair Salih, Hørsholm.
- Bahrija Salihbasic, Haderslev.
- Fedja Salihbasic, Haderslev.
- Maid Salihbasic, Haderslev.
- Muhamed Salihbasic, Haderslev.
- Nasrat Abdel-Ahad Salim, Næstved.
- Sahira Abdelahad Salman, Slagelse.
- Frank Naabanyin Sam, København.
- Shamis Abdi Samantar, Greve.
- Elvedina Samardzic, Brøndby.
- Nina Samardzic, Brøndby.
- Semir Samardzic, København.
- Zijo Samardzic, Brøndby.
- Faisa Daahir Samatar, Århus.
- Hamid Sami, København.
- Maher Sami Ali, Roskilde.
- Samira Samrawi, Greve.
- Saroja Samuel, Hadsten.
- Edina Sandic, Vejle.
- Tihomir Sandic, Vejle.
- Alma Sanni, Ølgod.
- Raufu Bayo Sanni, Ølgod.
- Beisa Santic, Vejle.
- Dalal Mohamed Zouhair Saourani, Århus.
- Muhamed Sarajcic, Lemvig.
- Adnan Saran, København.
- Miralem Saran, Slagelse.
- Vahida Saran, Slagelse.
- Sadegh Sarayani, Lyngby-Taarbæk.
- Nedzad Saric, Karlebo.
- Tankosava Saric, Karlebo.
- Zineta Saric, Kolding.
- Masis Wanittan Sarkis, Farum.
- Asmik Sarkisian, Rødby.
- Almir Sarvan, Hørsholm.
- Samir Sarvan, Svendborg.
- Prakrit Sattasuwan, København.
- Jasminka Savic, København.
- Ranko Savic, København.
- Snezana Savic-Plancic, København.
- Tracy Dalene Schamberg, Hyde Park i USA.
- Rüdiger Scheid, Ledøje-Smørum.
- Isabella Diana Ismailovska Schneekloth, Frederiksberg.
- Ingo Schroll, Kolding.
- Regina Maria de Oliveira Schumann, Glostrup.
- Usa Schweitz, København.
- Jegathees Waran Seevaratnam, Vejen.
- Sivakumar Seevaratnam, Ikast.
- Sabahudin Seferovic, Esbjerg.
- Demitela Segner, Dragør.
- Fahrija Sehic, København.
- Selma Sehic, Albertslund.
- Adisa Seho, Viborg.
- Irhan Sehovic, Brøndby.
- Amal Seif, Århus.
- Kirsten Marie Seitz, St. Louis i USA.
- Bahra Sejdic, Brøndby.
- Seip Seji, Aalborg.
- Mohamed Ben Nessaud Sekratti, København.
- Refik Selaci, Fredericia.
- Kemal Selimovic, Odense.
- Sergej Selimovic, Thisted.
- Sasikala Selvachandrarajah, Vamdrup.
- Vimaleswary Senthilnathan, Brande.
- Alberto Jose' Araujo de Mattos Serejo, Århus.
- Masoumeh Setayesh Afrouz, Odense.
- Chanatip Setsuwan, Greve.
- Marjan Seyari, Århus.
- Faiza Mohamed Shabel, Kolding.
- Anahit Shad Far, Broager.
- Babak Shadravan, Høje-Taastrup.
- Asif Munir Shah, København.
- Munir Hussain Shah, Brøndby.
- Syed Sabir Hussain Shah, Odense.
- Syeda Nighat Firdous Shah, København.
- Alavi Shahabedin, København.
- Shamiha Shahanaz, København.
- Rukhsana Shaheen, Albertslund.
- Ali Shahverdi, Høje-Taastrup.
- Mohammad Shahverdi, Greve.
- Alireza Shahzeydi, Århus.
- Leila Shahzeydi, Århus.
- Widad Shakir, København.
- Suyatha Shanmuganathan, Herning.
- Intisak M A Shareef, Aalborg.
- Shabnam Shariatmadari, Glostrup.
- Farhiya Abdi Sharif, Kolding.
- Jamal Jawad Sharif, Hvidovre.
- Mohammad Sharif, København.
- Rega Othman Sharif, København.
- Veenu Sharma, København.
- Norman Sharo, København.
- Abdel-Karim Paula Shaya, Århus.
- Sabohi Shazad, Hvidovre.
- Bashir Abdirahman Sheekhnuur, Aalborg.
- Ismail Abdirahman Sheikh, Aalborg.
- Mohamed Abdirahman Sheikh Ahmed, Rødovre.
- Ayan Sheikh Ibrahim, Odense.
- Mohammad Saleh Shemshaki, Århus.
- Fathaya Awes Sheq, Esbjerg.
- Zheng Shi, Hvidovre.
- Zahra Shiri Nikoo, København.
- Hosai Shirzad, Gladsaxe.
- Mohammad Ibrahim Shirzad, Gladsaxe.
- Mostafa Shokri-Shirvani, Århus.
- Ubah Adam Shuriye, Aalborg.
- Hassib Khalid Shwan, Århus.
- Samuel Sicard, Århus.
- Beant Sidhu, Rødovre.
- Nikolaj Serafimovitj Sidorevitj, Hvidovre.
- Alin Victor Silaghi, Aalborg.
- Luminita-Claudia Silaghi, Aalborg.
- Maria Silaghi, Aalborg.
- Lena Siljanoski, København.
- Anna Sanasarovna Simonian, Stenlille.
- Kent Karen Simonian, Stenlille.
- Borko Simonovski, Helsingør.
- Lorna Simonsen, Glostrup.
- Guljan Warishmina Babrakzai Sina, Ramsø.
- Shams Sina, Ramsø.
- Kuldip Singh, København.
- Manjit Singh, Århus.
- Rita Singh, Herlev.
- Satbinder Singh, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1992 og 1986.
- Tharatorn Sinnachit, København.
- Selvachchivananthan Sinnathurai, Frederikshavn.
- Mohammad Miftah Salah Sinousi, København.
- Salim Hussein Sirie, Århus.
- Nasrin Sirouspour, Århus.
- Irma Sisic, Frederiksberg.
- Senka Sisic, København.
- Santhaseelan Sivaguru, Lunderskov.
- Thavamalar Sivaguru, Dianalund.
- Shanthi Sivakumar, Billund.
- Anusha Sivalingam, Ølgod.
- Arumugasamy Sivalingham, Herning.
- Vasanthakumari Sivanyanam, Middelfart.
- Nageswary Sivarajah, Skævinge.
- Lejla Sjanic, Fredericia.
- Emelia Anastasia Skjalm, Korsør.
- Samira Skjærbæk, Frederikshavn.
- Marijana Skoric, København.
- Rossey Skovgaard, Haderslev.
- Esad Skrijelj, Maribo.
- Esma Skrijelj, Maribo.
- Ulfeta Skrijelj, Korsør.
- Snjezana Skrivanek, Frederiksværk.
- Zoran Slamnjakovic, Vinderup.
- Mohamad Darwich Sleiman, Ringsted.
- Fares Skharia Sleou, Slagelse.
- Edin Smajic, København.
- Nermina Smajlagic, Ishøj.
- Florim Smajli, Horsens.
- Minire Smajli, Horsens.
- Behija Smajlovic, Esbjerg.
- Mubera Smajlovic, København.
- Rasim Smajlovic, Løgumkloster.
- Samka Smajlovic, Løgumkloster.
- Senahid Smajlovic, Esbjerg.
- Tanja Smajlovic, København.
- Birgit Jennifer Laetitia Smeenk, Seattle i USA.
- Atto Smith, Høje-Taastrup.
- Nadia Mohammad Snounou, Karlebo.
- Ewa Sobanek, Århus.
- Branko Soc, Hundested.
- Momcilo Soc, Hundested.
- Vladimir Sofilj, Frederiksberg.
- Sirhan Softic, Frederiksberg.
- Corinna Sohns, København.
- Gajane Sohrabjan, Rødovre.
- Peter Radon Anthony Solidum, Aalborg.
- Soroush Soltani, Frederiksberg.
- Ampikaibalan Somasundaram, Struer.
- Jovica Sombic, Hjørring.
- Noel Sondhi, Frederiksberg.
- Majooran Sornavelananthan, Karup.
- Rkia Soudari-Hansen, København.
- Hana Soueidan, Århus.
- Sabra Souilem, Middelfart.
- Joleit Francis Soukal, Esbjerg.
- Elmira Soukiasian, Aabenraa.
- Alexandre Souproun, Høje-Taastrup.
- Imane Soutari, Århus.
- Kanita Spahic, Svendborg.
- Muriz Spahic, Nyborg.
- Mohammad Musa Speher, Roskilde.
- Milica Spirovska, Herlev.
- Kampol Sributr, Stenløse.
- Navambikai Srinanthalogen, Vejle.
- Alina Elena Vlad Stadeager, Gentofte.
- Mira Stajbel, Horsens.
- Radivoje Stajbel, Horsens.
- Olivia G Stangerup, Helsingør.
- Svetlana Stanic, Brøndby.
- Vahida Stanic, Vejle.
- Zoran Stanic, Vejle.
- Semira Stanisavic, København.
- Titomir Stanisavic, København.
- Nenad Stanisic, København.
- Nikola Stankovski, Værløse.
- Sanja Stanojevic, Svendborg.
- Lena Stefanovic, København.
- Bernd Horst Willi Stein, Esbjerg.
- Dejan Stevanovic, Esbjerg.
- Ljubica Stevanovic, Silkeborg.
- Marina Stevanovic, Esbjerg.
- Velimir Stevanovic, Esbjerg.
- Zoran Stevanovic, Silkeborg.
- Adem Stinjanin, Herning.
- Jovica Stojanovic, Rødovre.
- Wolfgang Karl Streib, Ebeltoft.
- Ankica Strkalj, Vejen.
- Anja Strøm, Odense.
- Sivapackiam Subas Chandrabose, Odense.
- Nermina Subasic, Vordingborg.
- Vamadevi Subramaniam, Kjellerup.
- Piratheepan Subrumaniyam, Faaborg.
- Ravisankar Sugathevan, Herning.
- Mohammad Kadhim Sulaiman, København.
- Ashraf Abdulhamid Suleiman, Nyborg.
- Nariman Al-Haj Suleiman, Ringsted.
- Amira Sulejmanovic, Aabenraa.
- Ensar Sulejmanovic, Stenløse.
- Mersad Sulejmanovic, København.
- Mula Sulejmanovic, København.
- Junifer Sulejmanovska, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
- Alena Suljevic, Esbjerg.
- Adisa Suljkic, Århus.
- Kasim Suljkic, Århus.
- Nermina Suljkic, Århus.
- Javed Sultan, Tårnby.
- Bilal Suman, Kolding.
- Pedro Ceferino Sunesen, Odense.
- Nasser Mobarak Surur, København.
- Pathmawathy Suthaharan, Svinninge.
- Roman Svitek, Århus.
- Mensur Svraka, Brøndby.
- Mirzet Svraka, Brøndby.
- Ali Sheraz Syed, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1997 og 1994.
- Margaret Wambui Sønderup, Glostrup.
- Jovanka Sørensen, Helsingør.
- Nanthawan Jomthong Sørensen, Esbjerg.
- Phannee Sørensen, København.
- Mona Saad, Aalborg.
- Radhia Mohamed Rachid Saadaoui Yessine, Tønder.
- Mirsad Tabakovic, Ringkøbing.
- Rizwana Tabassum, København.
- Shirin F Taher, København.
- Jamila Tahir, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1997, 1996, 1994 og 2001.
- Mohammad Baber Ali Tahir, Brøndby.
- Mohammad Ali Tajadod Hosseini, Århus.
- Parvin Tajbakhsh, Århus.
- Timayare Abdile Takar, Esbjerg.
- Mona Taki Jawad, København.
- Khaldoun Taklas, Holbæk.
- Mohammed Tanji, København.
- Avdyl Tanushaj, København.
- Chan Vi Tao, Frederiksberg.
- Mona Mohammad Ali Taras, Næstved.
- Elmir Tartic, København.
- Samira Tartic, København.
- Praksia Tchobanian, Odense.
- Fathi Ben Hedi Tebina, Hvidovre.
- Sasa Tepavcevic, Brønderslev.
- Nikola Tepsic, Fredensborg-Humlebæk.
- Bajro Terzic, Frederikshavn.
- Renata Terzic, Frederikshavn.
- Emebet Tesfaya, Gråsten.
- Abraham Habteghebriel Tesfazghi, Haderslev.
- Asima Tesnjak, Ringkøbing.
- Mustafa Tesnjak, Ringkøbing.
- Belmin Tetaric, Aalborg.
- Van Manh Thai, Farum.
- Srinanthalogen Thambiayah, Vejle.
- Pathmini Thambirajah, Horsens.
- Valarmathy Thamov, Holstebro.
- Thayakumar Thangarajah, Holstebro.
- Raggie Tharmakulasingam, Sundeved.
- Sahaya Crosteenamma Thayalan, Skanderborg.
- Geronima Gida Therkildsen, København.
- Piyaporn Thiamsoong-Noen, Pandrup.
- Virgilita Thirstrup, Holmegaard.
- Puvaneswary Thiruchelvam, Næstved.
- Sugirtha Thiruchelvam, Næstved.
- Krishnavathani Thisaianatathan, Randers.
- Premalogine Thiyagaraj, Herning.
- Arne Thomle, Kerteminde.
- Eunice Azony Thomsen, Århus.
- Vera Lucia Thomsen, Sønderborg.
- Anna Thoren, Lyngby-Taarbæk.
- Jørgen Juri Thoren, Lyngby-Taarbæk.
- Kanagambihai Thuraisingam, Herning.
- Thomas Thy Christensen, Monterey i USA.
- Tahereh Tighdoust Pirbazari, Frederiksberg.
- Rahif Tiraoui, Høje-Taastrup.
- Latifa Tiro, Fredericia.
- Sanela Tiro, Fredericia.
- Hasena Tirovic, Odense.
- Sakhon Tjustrup, Korsør.
- Khoan Sang To, Fredericia.
- Samvel Arakelovitj Tomakjan, Gråsten.
- Stepan Arakelovitj Tomakjan, Gråsten.
- Akram Habeeb Naoum Tome, Brøndby.
- Lidija Tomic, Farsø.
- Robert Tomic, København.
- Xinxin Tong, Hvidovre.
- Mirsad Topic, Ikast.
- Ergin Topko, Kerteminde.
- Muhiba Toric, Vejle.
- Eduardo Torvisco Contreras, København.
- Lars Totzauer, Græsted-Gilleleje.
- Milan Trailovic, Næstved.
- Can Thanh Tran, Aalborg.
- Duc Thuan Tran, Odense.
- Hai Anh Tran, Greve.
- Quang Vinh Tran, Assens.
- Thi Ly Ly Tran, Haderslev.
- Thi Mong Yen Tran, Lyngby-Taarbæk.
- Steva Trenov, Bjerringbro.
- Zoran Trenov, Bjerringbro.
- Sasa Trumic, Horsens.
- Zijad Trumic, Nyborg.
- Ingolf Trüdemann, Gram.
- Kiu Tsang, København.
- Giditte Tugsen, Ishøj.
- Monaaza Tuhid, Brøndby.
- Ericca Bintu Turay, Greve.
- Mejrima Turkanovic, Ringkøbing.
- Muzafera Turkovic, Sønderborg.
- Sefkija Turkovic, Sønderborg.
- Jolis Tusla, Brøndby.
- Howhannes Tutundjan, Rødovre.
- Grace Amoaben Twum, Hillerød.
- Anna Leliva Tyszkiewicz, Grenaa.
- Maria Sheila Tæstensen, Sønderborg.
- Deborah Tøndering, Vamdrup.
- Dara Uch, Herning.
- Ratharany Uch Ratharany, Rødovre.
- Ehsaan Ul Haq, Gladsaxe.
- Martin Ulisse, Aarup.
- Gineska Ulloa, Århus.
- Josie Maestrado Ulricht, Fjends.
- Nefize Useinovska, København.
- Bogoje Usturojevic, Helsingør.
- Selvagowri Uthayakumaran, Århus.
- Ibrahim Musa Uthman, Hillerød.
- Bushra Uz Zaman, Hvidovre.
- Sicerije Uzeiri, København.
- Qamar Uz-Zaman, Brøndby.
- Hayatollah Vafadar, København.
- Laleh Vafaei, København.
- Hamid Vahid, Greve.
- Visnu Vairamuthu, Horsens.
- Anesa Vaizovic, Aalborg.
- Tarik Vaizovic, Aalborg.
- Amihan Antonio Valenzuela, København.
- Simin Vali, Kolding.
- Jasmina Valjevcic, Aabenraa.
- Muzafera Valjevcic, Brøndby.
- Nedzad Valjevcic, Brøndby.
- Natali Sand Vallespir, Odense.
- Rasamalar Vallipuram, Århus.
- Armen Sasjevetj Vardanian, København.
- Gagik Vardanian, Sønderborg.
- Emma Lazrevna Vardanjan, Aalborg.
- Dragana Varenica, Hillerød.
- Drago Varenica, Hillerød.
- Slavica Varenica, Hillerød.
- Amela Varmaz, Aabenraa.
- Ismal Varmaz, Aabenraa.
- Isminka Varmaz, Aabenraa.
- Karen Martirosovich Vartanjan, København.
- Oganes Martirosovitch Vartanjan, Odense.
- Thayalagowry Vasantharasah, Haderslev.
- Maria Teresa Vasconcelos, Fredensborg-Humlebæk.
- Vidosav Vasiljevic, Frederiksværk.
- Rasalingam Veerakathy, Struer.
- Nalayini Velautham, Horsens.
- Ahmedin Veletanlic, Kolding.
- Sabahudin Veletanlic, Kolding.
- Indira Velic, Billund.
- Lutefi Veliqi, Randers.
- Nedzat Veseli, København.
- Ljiljana Vidovic, Holsted.
- Sivanesamalar Vigneswaramoorthy, Vejle.
- Shamini Vijayakumar, Nykøbing-Rørvig.
- Thanusha Vijayakumaran, Skjern.
- Rajarajeswary Vijendran, Nyborg.
- Leila Ahmed Vilgren, Allerød.
- Mandana Vilmar, Gentofte.
- Mangaleswary Vimalanathan, Faaborg.
- Selvarangini Vinayagamoorthy, Vejen.
- Sirirat Saman Vintersborg, Langebæk.
- Nahid Vismohammadi, Odense.
- Emira Viso, Aalborg.
- Husnija Viso, Aalborg.
- Igor Drljevic Vlacic, Ballerup.
- Dung van Vo, Aalborg.
- Huu Khoa Vo, Hirtshals.
- Long Phi Vo, Århus.
- Milan Vojinovic, Frederiksværk.
- Vanja von Holstein-Rathlou, København.
- Spiridon Voulgaris, Nexø.
- Merlina Vranic, Odense.
- Dinh Vuong Vu, Kolding.
- Vuong Nguyen Dinh Vu, København.
- Kelemete Katudrau Vueti Naigani, Hillerød.
- Zikrija Vujinovic, Slagelse.
- Djordje Vukosav, Ærøskøbing.
- Ivka Vukovic, Vordingborg.
- Radinko Vukovic, Vordingborg.
- Silvia Margarita Vaaben, København.
- Irena Wacker, Roskilde.
- Wilawan Wagner, Gladsaxe.
- Anke Ruth Wagner-Todorovic, Odense.
- Amir Waheed, Glostrup.
- Azad Nasrelden Wali, København.
- Xiaorong Wang, Tårnby.
- Xiaozhu Wang, København.
- Hasna Warde, Greve.
- Abdulqadir Farah Warsame, Odense.
- Lila Osman Warsame, København.
- Lul Abdullahi Warsame, København.
- Mahamuud Cabdille Warsame, København.
- Iftikhar Wasim, Frederiksberg.
- Hawa Waziri, Århus.
- Homa Waziri, Århus.
- Khyber Waziri, Århus.
- Mohammad Ebrahim Waziri, Århus.
- Najila Waziri, Århus.
- Sarajuddin Waziri, Århus.
- Fadia Wehbi, København.
- Liban Abdullahi Weheliye, Roskilde.
- Sahra Ali Weheliye, Århus.
- Ardo Ali Wehliye, København.
- Günther Weidinger, Otterup.
- Dung Kim Thi Weiglin, Århus.
- Samang Wellendorf, Lyngby-Taarbæk.
- Saadia Westing, Odense.
- Zia Widenborg, Holbæk.
- Markus Wilian, Lyngby-Taarbæk.
- Klaudia Wilsted, Nyborg.
- Andrew Wisman, Karlebo.
- Bärbel Witt, Aalborg.
- Zewdu Daniel Woube, Kalundborg.
- Madonna Anita Manjula Xavier, Fredericia.
- Beihua Xu, Brøndby.
- Huang Sheng Xu, Horsens.
- Kewei Xu, Værløse.
- Li Xu, Hvidovre.
- Ahmed Musse Yalahow, Bjerringbro.
- Hong Yun Yang, Tårnby.
- Ruosheng Yang, Frederiksberg.
- Jwan Mohamed Yasin, Brøndby.
- Tahira Yasin, Hvidovre.
- Soghra Yazdani, København.
- Chun di Ye, København.
- Xinrong Ye, København.
- Habte Ghebresellaissie Yehdego, Århus.
- Indira Yogachandiran, Frederikshavn.
- Senait Yohannes, Odense.
- Gailan Hassan Yonis, Aalborg.
- Mikhail Youman, Birkerød.
- Pnoael Younan, Fredensborg-Humlebæk.
- Robina Younis, Brøndby.
- Feryal Behnam Yousef, Århus.
- Mahyar Yousefi, Fredericia.
- Ali-Shah Yousefizada, København.
- Zeinab Mohamud Yousuf, København.
- Fatuma Jama Yussuf, Odense.
- Fouzia Ismail Yussuf, Århus.
- Hussein Ismail Yussuf, Århus.
- Sadeeq Mohamed Yussuf, Holbæk.
- Safia Mohaemed Yussuf, Holbæk.
- Abdi Farah Yusuf, Odense.
- Abdinassir Bashir Yusuf, Århus.
- Fauzia Mohamed Yusuf, Holbæk.
- Ikran Hussein Yusuf, Herlev.
- Mohamed Bashiir Yusuf, København.
- Mohamed Dahir Yusuf, København.
- Mohammad Firooz Yusuf, Herlev.
- Sahra Hussein Yusuf, Rødovre.
- Nimo Yusuf Ainan, København.
- Mohamed Zabane, Varde.
- Honohio Constance Zabehi, Slagelse.
- Behnaz Zaboli, Lyngby-Taarbæk.
- Jean Louis Zadi, Århus.
- Fahim Uz Zafar, København.
- Fatemeh Zafari, København.
- Udgår.
- Fadia Talbe Zaher, Skive.
- Scala Suleiman Zana, København.
- Touran Valinegad Zanjirah, Viborg.
- Ezzat Zarbakhsh, Kolding.
- Abdul Zareen, Farum.
- Peyman Zargari, Silkeborg.
- Aurang Zeb, Glostrup.
- Abir Mahmoud Zein, Odense.
- Wasfiya Ghafour Zeinal, Århus.
- Leila Zeineddine, Nyborg.
- Dragan Zelen, Odense.
- Esada Zemanic, Karlebo.
- Midhad Zemanic, Karlebo.
- Suraya Zemar, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1993 og 1990.
- Bukuroshe Zeneli, København.
- Djo Zeregbe, København.
- Yitbarek Zerihun, Slagelse.
- Samir Zgonic, Kolding.
- Huijuan Zhang, København.
- Jinping Zhang, Værløse.
- Kambiz Ziabakhsh, Holbæk.
- Senada Ziga, Ikast.
- Suvada Zilic, Esbjerg.
- Faical Zine, Brøndby.
- Raffaele Zivadinovic, København.
- Miodrag Zivanovic, København.
- Vladan Zivanovic, Frederiksberg.
- Branislava Zivkovic, Næstved.
- Lela Zivkovic, Maribo.
- Sinisa Zivkovic, Maribo.
- Ziad Bachir Zo El-Ghina, København.
- Abbas Zolfaghari, Herning.
- Mahmoud Saleh Zoorob, København.
- Edita Zoric, Grindsted.
- Nebojsa Zoric, Grindsted.
- Sead Zornic, Brøndby.
- Edita Zovko, Sønderborg.
- Abdulkareem Kamil Zrir, København.
- Mirsada Zukanovic, Skanderborg.
- Mudasar Zulfiqar, Herlev.
- Senahat Zulfovski, Lyngby-Taarbæk.
- Anesa Zulic, Slagelse.
- Suljo Zuna, Aalborg.
- Huda Zaabalawi, Nordborg.
- Rachid Zaatri, Århus.
- Prescila Ørnskov, København.
- Zamzam Öztek, København.
- Mohammed Aaliye, Gentofte.
- Najima Aarab, København.
§ 2. Endvidere meddeles indfødsret til nedennævnte, såfremt de senest den 30. april 2004 er løst fra deres statsborgerretlige forhold til vedkommende fremmede stater:
- Fatima Farhat Acosta, Frederiksværk.
- Akin Adiyaman, Aalborg.
- Noshin Afsar, Århus.
- Sara Kay Ahlefeldt-Laurvig, Sydlangeland.
- Mariana Camelia Ahmad, Odense.
- Dondü Akbas, Helsingør.
- Ridvan Akbas, Helsingør.
- Cayan Akbina, Holstebro.
- Isa Akdag, Århus.
- Senol Akdeniz, København.
- Nuran Akgoren, Frederiksberg.
- Mehriban Akoglu, København.
- Mine Aktas, Rødovre.
- Roula Issam Adalla Mahmoud Al Subaihi, København.
- Hilaneh Al-Abhari, Brøndby.
- Ülbiye Alay, Odense.
- Senay Alici, Vejle.
- Malgorzata Al-Sheikhly, København.
- Sabiar Altunpinar, Glostrup.
- Kostadin Pantaleev Andersen, Maribo.
- Maxim Alexander Andersen, Gladsaxe.
- Wiestawa Andersen, Frederikshavn.
- Deborah Anthony, Høje-Taastrup.
- Malgorzata Anthony Sylvester, Solrød.
- Meral Arabaci, Rødovre.
- Nazmi Ari, Høje-Taastrup.
- Ofer Aroch, Kolding.
- Orhan Arslan, Ballerup.
- Saadet Arslan, Greve.
- Nabil Sabet Gorgeos Astafanos, København.
- Mariana Atofani, København.
- Osman Avci, Århus.
- Yadigar Avci, Århus.
- Sadik Avsever, Tårnby.
- Servet Avsever, Tårnby.
- Fadime Aydin, Lyngby-Taarbæk.
- Ismet Aytac, Vejle.
- Chucky Aziza, København.
- Nosheen Azram, Vordingborg.
- Gamal Taha Abdel Ghaffar Azzam, Kolding.
- Susan Berry Baca, Aalborg.
- Jody Lynn Bach, København.
- Adel Atef Mohamed Badawi, København.
- Nadejda Todorova Baharova-Ivanova, Værløse.
- Angelika Ewelina Bakvoll, Maribo.
- Leonard Banescu-Pryds, København.
- Dorota Barakat, København.
- Necla Baran, Rødovre.
- Nilüfer Baran, Vallensbæk.
- Ayse Bardakci, Aalborg.
- Stephen Orlando Barrow, København.
- Nevzat Barut, Høje-Taastrup.
- Hasan Eyüp Bas, København.
- Sebahattin Bas, Ringsted.
- Erman Basaran, Ballerup.
- Birdane Basel, Århus.
- Gürcü Basel, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
- Fatma Basoda, Albertslund.
- Haci Basoda, Rødovre.
- Dilek Batak, København.
- Sevda Batbayli, Holbæk.
- Mahmut Bayhan, Ishøj.
- Serpil Bayhan, Ishøj.
- Kezban Baykan, København.
- Ilhami Baysal, Esbjerg.
- Radosavca Benski, Ishøj.
- Ekber Bicak, Hedensted.
- Gülser Bicak, Hedensted.
- Nimet Bicen, København.
- Irena Bocquet, Ringsted.
- Anna Borowska, København.
- Elena Borozdina, København.
- Hugh Allison Boyd, Farum.
- Rasim Bozkurt, Odder.
- Munira Said Abdulrahman Baalawi, Århus.
- Filiz Cakir, Fredericia.
- Orhan Cakir, Fredericia.
- Lawratou Camara, København.
- Selami Can, Slagelse.
- Mehmet Canbaz, København.
- Daniela Carrig, Frederiksberg.
- Günsel Catalgøl, Herning.
- Selim Cavdar, Odense.
- Hayrettin Muharrem Celepli, Ballerup.
- Aysel Celik, Odense.
- Cemile Celik, Høje-Taastrup.
- Erol Celik, Høje-Taastrup.
- Fatma Celik, Ishøj.
- Yakup Celik, Farum.
- Ziya Celik, Odense.
- Nadire Celim, Høje-Taastrup.
- Hami Cenikli, Holbæk.
- Nurhan Cenikli, Holbæk.
- Niyazi Cepe, Ishøj.
- Mustafa Ceran, København.
- Necmi Sait Ceran, København.
- Ramazan Ceran, Ishøj.
- Burhan Cetin, Randers.
- Nadire Cetin, Greve.
- Sevail Cetin, Frederikssund.
- Olcay Cetinkaya, Gladsaxe.
- Süleyman Cetinkaya, Gladsaxe.
- Süheyla Cetintürk, Fredericia.
- Yung Chang, Glostrup.
- Anastassia Ivanovna Christensen, Søndersø.
- Krystyna Barbara Christensen, Støvring.
- Ludmila Christensen, Aalborg.
- Zsuzsanna Andrea Christensen, København.
- Jadwiga Maria Christiansen, Høje-Taastrup.
- Natalia Christiansen, Ærøskøbing.
- Huseyin Cift, Greve.
- Elmas Ciftci, Høje-Taastrup.
- Hamdi Ciftci, Høje-Taastrup.
- Cornelia Cimpian, Greve.
- Haydar Cinar, Ishøj.
- Daria Ciubotaru, Frederiksberg.
- Lilian John Clausen, Frederiksberg.
- Nurettin Clausen, København.
- Colin Campbell Clinch, Frederiksberg.
- Halis Coban, Greve.
- Yacov Cohen, Hvidovre.
- Erol Colak, Helsingør.
- Sevim Colak, Helsingør.
- Gülhan Comakci, København.
- Nese Comakci, København.
- Mustafa Corap, København.
- Recep Corap, Svendborg.
- Bilal Coskun, Hvidovre.
- Yusuf Coskun, Høje-Taastrup.
- Michael Tom Cottrell, Aaskov.
- Arife Cümen, Brøndby.
- Selami Dalan, Rødovre.
- Elana Dale, Hadsund.
- Yehuda Udi Daniel, Vejle.
- Simona Daniela Danielsson, Horsens.
- Adama Darboe, København.
- Suhair Ibrahim Moh'd Deeb, Karlebo.
- Sevda Degirmenci, Ballerup.
- Bozena Janina Dejgaard, Helsingør.
- Esme Demir, Herlev.
- Mehmet Zeki Demir, Odense.
- Orhan Demir, København.
- Ibrahim Demirbas, Karlebo.
- Zeynep Demirezen, Gladsaxe.
- Mustafa Demirhan, København.
- Kemal Deveci, Brøndby.
- Ømer Deveci, Frederikssund.
- Husniyeh Ibrahim Ali Diab, Lyngby-Taarbæk.
- Quang Giung Dinh, Viborg.
- Ayse Dogan, Roskilde.
- Kemal Dogan, Holstebro.
- Semiha Dogan, Ishøj.
- Ufuk Dogan, København.
- Jan Dolynny, København.
- Ky Chi Dong, Odense.
- Miora Doxi, Nykøbing F.
- Necmeddin Duman, Vejle, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
- Mustafa Duran, Fredericia.
- Yigal Duran, Viborg.
- Tekin Dursun, Slagelse.
- Fatma Dørttepe, Ringsted.
- Mehmet Ece, Århus.
- Aly Khalil Ahmed El Lakany, København.
- Mohamed Ahmed El Mesiny, København.
- Soraida El Sebai, Frederiksværk.
- Ashraf Mustafa Kamal El-Beshbishy, Ravnsborg.
- Margarita Elkjær, København.
- Fathy Badawy Elsayed, Frederiksberg.
- Petru Dorin Epure, København.
- Zeliha Er, Århus.
- Fetin Erdem, København.
- Medine Erdem, København.
- Nurcan Erdem, Glostrup.
- Sehnaz Adile Erdem, Ishøj.
- Fatih Erdogan, Roskilde.
- Mehmet Erdogan, Roskilde.
- Eugenia Erimia, Aalborg.
- Ayse Erman, København.
- Mehmet Eroglu, Albertslund.
- Abdil Erpolat, København.
- Burhan Eryilmaz, Sorø.
- Omer Eryürük, Horsens.
- Vural Esgici, Ringsted.
- Cemalettin Evcil, Svendborg.
- Anna Stanislawa Falkenstrøm, Frederikssund.
- Essam Abd El Monem Mohamed Ahmed Farghaly, Frederiksberg.
- Isa Fener, Helsingør.
- Murat Fener, Helsingør.
- Carlann Mary Fiil, Kalundborg.
- Ømer Firinci, Greve.
- Stuart Murray Flanders, Frederiksberg.
- Mihaela Cornelia Focseneanu, København.
- Svetlana Jurevna Frederiksen, Juelsminde.
- Orlean Fruerled, Roskilde.
- Nicolae Vasile Galea, Århus.
- Armin Wilbert Geertz, Ebeltoft.
- Natalia Ghasrghandi, Herlev.
- Bogumila Glos-Bojarska, Frederiksberg.
- Neslihan Gok, Ballerup.
- Sadet Gok, Vordingborg.
- Sadi Gok, Vordingborg.
- Ayse Gokce, Albertslund.
- Güllüsah Gokce, Albertslund.
- Ibrahim Gokce, Albertslund.
- Iwona Grazyna Gram, Esbjerg.
- Viktoria Gromova, Assens.
- Florina Grundt, Sønderborg.
- Aysegul Gur, Farum.
- Bünyamin Gül, Helsingør.
- Elife Güldiken, Silkeborg.
- Ünal Günes, Århus.
- Hanim Gürbüz, Solrød, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Mevlide Gürel, Brøndby.
- Rukiye Gøk, Odense.
- Sultan Gøktepe, Ishøj, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Gülüzar Gøvercile, Århus.
- Elena Hansen, Esbjerg.
- Elzbieta Hansen, Næstved.
- Ewa Hansen, Høng.
- Grazyna Hansen, København.
- Jolanta Anna Hansen, Slangerup.
- Pavel Hansen, Lemvig.
- Hidayet Harman, Helsingør.
- Raed Abdel Jabbar Abdel Ra'Ouf Hasan, København.
- Filiz Hastürk, Holbæk.
- Osman Hayal, Albertslund.
- Monika Angelika Hein, Århus.
- Ramou Hughes, København.
- Ahmed Mohamed Fathy Ahmed Hussein, Kolding.
- Labiba Aly Hussein, Børkop.
- Thi Kim Tuyen Huynh, Odder.
- Sayeda Ibrahim Marzok Ibrahim, København.
- Mahir Inci, Hillerød.
- Sih Mustafa Inekci, Albertslund.
- Alexandra Inselmann, Odense.
- Ugur Ipek, Hvidovre.
- Marsha Valerievna Irgasheva, Værløse.
- Rasit Isikli, Albertslund.
- Imam Nour El-Din Ismaiel Idris, Albertslund.
- Amnah Abdel Fatah Jabr, Tårnby.
- Jankeh Jaiteh, København.
- Albert Jensen, Frederiksberg.
- Ewa Jensen, Horsens.
- Roumiana Jensen, Bjergsted.
- Ashura Mohamed Jongo, København.
- Jadwiga Jørgensen, Silkeborg.
- Marianna Jørgensen, Herlev.
- Vedat Kacamaz, Gladsaxe.
- Elif Kantin, København.
- Yüksel Kantin, Frederiksberg.
- Meng-Lun Kao, Frederiksberg.
- Gülgün Kaplan, Århus.
- Hanim Kaplan, Ishøj.
- Mukaddes Kaplan, Ishøj.
- Selcuk Kaplan, Brøndby.
- Bilal Kara, Frederikssund.
- Ramazan Kara, Ishøj.
- Fatma Karadas, Sønderborg.
- Olga Karagozian, København.
- Mehmet Karaman, Horsens.
- Nadriye Karaman, Horsens.
- Dogan Karatas, Karlebo.
- Feyzi Karatas, København.
- Hanife Karatus, Karlebo.
- Udgår.
- Elife Kartal, Brøndby.
- Hursicliye Karaagac, København.
- Mehmet Ali Kaya, Greve.
- Suzan Kaya, København.
- Türkan Kaya, Albertslund.
- Nuran Yildiz Kayis, Køge.
- Resul Kaymak, Høje-Taastrup.
- Saniye Kaymak, Høje-Taastrup.
- Coustantinos Kayyal, Århus.
- Mesut Kazik, København.
- Cemile Kesen, København.
- Murat Kesgin, København.
- Ali Keskin, Haslev.
- Ramazan Keskin, Allerød.
- Suzan Keskin, Slangerup.
- Tevfik Keskin, Allerød.
- Aladdin Ahmed Mahmoud Khairalla, Nykøbing F.
- Hüseyin Kibar, Farum.
- Saime Kilinc, Karlebo.
- Asir Kiraz, Herlev.
- Mustafa Kirici, Svendborg.
- Hakan Kisadag, Ballerup.
- Beyhan Kitir, Høje-Taastrup.
- Hasan Kitir, Farum.
- Osman Kizilkaya, Ishøj.
- Ramazan Kizilkaya, Brøndby.
- Krystyna Zofia Kiær, København.
- Helen Elizabeth Anne Kjersgaard, København.
- Elmas Koc, København.
- Haci Koc, Brøndby.
- Metin Koc, Holbæk.
- Yusuf Koc, Brøndby.
- Emine Kocak, Ballerup.
- Turgay Kocan, Fredericia.
- Muzaffer Koctas, Holstebro.
- Nuriye Kolcak, Helsingør.
- Sadullah Kolcak, Helsingør.
- Hacer Komürcü, Vallensbæk.
- Rafet Komürcü, Vallensbæk.
- Bogumila Kopsen, Brøndby.
- Hasan Korkmaz, Helsingør.
- Vladislav Vladimirovitch Korobeinikov, København.
- Tevfik Kose, Ishøj.
- Sylwia Kowalczyk, Stenløse.
- Ayse Koyuncu, København.
- Siddik Kozan, Slagelse.
- Betina Jane Kristensen, København.
- Wioletta Kuc, København.
- Fatma Kurt, Roskilde.
- Mehmet Kurt, Roskilde.
- Sevgi Kurt, Tårnby.
- Okyay Kuyucu, Brædstrup.
- Danuta Maria Kuzdak-Ledin, Lyngby-Taarbæk.
- Dogan Kücük, Ishøj.
- Mustafa Küçükavci, Herlev.
- Semsettin Kücükgøncü, Værløse.
- Mustafa Kücükkilic, Karlebo.
- Emel Kücükyildiz, København.
- Nail Kömürcü, Vallensbæk.
- Erol Køse, Frederiksberg.
- Kenan Køylü, Greve.
- Sa Huy Lam, Slagelse.
- Thi My-Le Lam, Haslev.
- Irina Larsen, København.
- Margaret Munk Larsen, Munkebo.
- Rukia Kibwana Larsen, København.
- Thi Kim Hoa Le, Herlev.
- Thi Ngoc Dung Le, Esbjerg.
- Justyna Anna Lerborg, Fredensborg-Humlebæk.
- Elzbieta Lidwin, Odense.
- Tram Kieu Lien, Hjørring.
- Frederik Taso Likaj, Køge.
- Anelia Gueorguieva Lillie, Ishøj.
- Olga Lochmann, København.
- Kim Huong Tran Ludvigsen, Fladså.
- Rebecca Onyinye Lumby, Egtved.
- Steven Ly, København.
- Andrei Madsen, København.
- Svetlana Madsen, Tårnby.
- Virginia Magda, Slangerup.
- Ion Marin, København.
- Judith Marton, Søllerød.
- Ildiko Mateiu, Århus.
- Jeffrey James Meek, Solrød.
- Naser Abouelyazid Meiz, Rødding.
- Azime Mercan, Odder.
- Ejder Mercan, Odder.
- Mustafa Mercan, Kalundborg.
- Rahime Mercan, Kalundborg.
- Meyer Miara, København.
- Fatou Mikkelsen, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Kristian Cort Mikkelsen, Næstved.
- Alexandra Miler-Chebli, Nykøbing F.
- Vladimir Mintchev, Vallensbæk.
- Metin Mor, København.
- Udgår.
- Przemyslaw Pawel Moskwa, Løgumkloster.
- Anastassia Mouratova, København.
- Musa Mumcu, Ishøj.
- Andrei Musteata, København.
- Sufyan Ahmed Hassan Mutlaq, Gladsaxe.
- Mageswary Nadesan, Frederiksberg.
- Whye Chee Ng, Purhus.
- Dinh Quynh Tram Ngo, Aabenraa.
- Duy Ngoc Nguyen, Århus.
- Manh Hung Nguyen, Svendborg.
- Tao Cong Nguyen, Århus.
- Thanh Binh Nguyen, Aabenraa.
- Thanh Duy Nguyen, Aalborg.
- Thi So Nguyen, Århus.
- Thi Thanh Thiep Nguyen, Esbjerg.
- Thi Thanh Tuyen Nguyen, Albertslund.
- Thi Thao Anh Nguyen, Albertslund.
- Thi Truc Loan Nguyen, Odense.
- Thi Tuyet Tram Nguyen, Hirtshals.
- Thi Xiem Nguyen, Århus.
- Lydia Mashidiso Nicolajsen, Hjørring.
- Aurelia Nielsen, Holbæk.
- Lioudmila Nielsen, København.
- Anna Otolia Nissen, København.
- Sainabou Kabba Njie, København.
- Godson Nnaji, København.
- Chinweuba Samuel Nwafor, København.
- Valentina Alexandrovna Nørgaard, Aalborg.
- Paul Obazuaye, København.
- Matthew Maduwuba Oche, Århus.
- Khalid T M Odeh, København.
- Dudu Oguz, Ringsted.
- Slawomir Olczak, Herning.
- Renata Jadwiga Oldenbjerg, Tommerup.
- Rosemary Oriakhi, Aabenraa.
- Anthony Onyemauche Orji, Vallensbæk.
- Maria Orzechowska, Ledøje-Smørum.
- Mirela Osan, Aalborg.
- Aneta Maria Oszust, Århus.
- Shimshon Ovadja, København.
- Haci Ozdemir, Ishøj.
- Sami Ozdemir, Greve.
- Hikmet Ozel, Farum.
- Dilaver Ozer, Vejle, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
- Yasemin Ozkaya, Ikast.
- Kemal Oztürk, København.
- Rafal Stanislaw Pacyna, Frederiksberg.
- Norly Elizabeth Palacios Sarta, Næstved.
- Constantin Paulescu, Næstved.
- Freddy Enevold Pedersen, Helle.
- Marzanna Pedersen, Fuglebjerg.
- Rhoda Carolyn Linda Pedersen, Struer.
- Ayten Pekdemir, Slangerup.
- Mehmet Pekerman, København.
- Daniellah Petersen, Helsingør.
- Elzbieta Krystyna Petersen, Ishøj.
- Zucet Elvira Petersen, Rødovre.
- Huy Que Pham, Gladsaxe.
- Thi Kim Loan Pham, Ry.
- Trieu Thi Ngoc Pham, Silkeborg.
- Dhanrajie Pharous, Ringsted.
- Udgår.
- Bilal Polat, Slagelse.
- Muzaffer Polat, København.
- Lilla Przybycien, Solrød.
- Yuan-Lan Chou Rasmussen, Bov.
- Krystyna Raunstrup, Århus.
- Amina Mahmoud Rawdha, Brøndby.
- Clara Lucia Revsbech, København.
- Diana Riise, Aalborg.
- Magdalena-Maria Ruxanda, København.
- Stanislaw Antoni Rydzewski, Gladsaxe.
- Serguei Ryholt, København.
- Hatice Saday, Holbæk.
- Ayse Sahan, Århus.
- Kiraz Sahin, Kalundborg.
- Saban Sahin, Horsens.
- Sakire Sahin, Høje-Taastrup.
- Ürfet Sakal, Århus.
- Dilek Sakiroglu, Frederiksberg.
- Moh'd Abdel Wahab Ali Abu Salem, København.
- Ramadan Moustafov Saliev, Hinnerup.
- Erdogan Sarac, København.
- Mustafa Sarac, København.
- Mehmet Sari, Ishøj.
- Neslihan Sari, Brøndby.
- Yavuz Sari, Høje-Taastrup.
- Cavus Savran, Gladsaxe.
- Fatma Savran, Karlebo.
- Nusret Savran, København.
- Latife Savuran, Brøndby.
- Christopher John Seal, Viborg.
- Nurullah Selvi, Roskilde.
- Figen Sen, Helsinge.
- Nurdan Sen, Helsinge.
- Esma Senen, Århus.
- Mehmet Vehbi Sener, Ishøj.
- Müzeyyen Sener, Ishøj.
- Fadime Sert, Karlebo.
- Kenan Sevim, København.
- Bekir Simsek, København.
- Maksim Smeljov, Odense.
- Violetta Sommer, København.
- Zeynep Soyak, Århus.
- Amy Kimball Stoddard, Middelfart.
- Irena Maria Sulim, Århus.
- Hisham Rajab Mohammad Suqi, København.
- Udgår.
- Yücel Sülük, København.
- Ayten Sütcü, Ishøj.
- Mulla Sütcü, Ishøj.
- Barbara Szmydynski, Roskilde.
- Galina Victorovna Sørensen, Brædstrup.
- Gouzel Feliksovna Sørensen, Aabenraa.
- Kim Hoa Sørensen, Langebæk.
- Marlena Teresa Sørensen, Brønderslev.
- Natalja Anatolievna Sørensen, Randers.
- Murat Tabur, Aabenraa.
- Oulviia Taguieva, Søllerød.
- Emine Tamer, Holbæk.
- Rüstem Tamer, Holbæk.
- Joanna Maria Tanas, Århus.
- Hanife Tas, Greve.
- Metin Tas, Brøndby.
- Nevruz Tas, Hillerød.
- Safinaz Tas, Brøndby.
- Peruza Tasdemir, Køge.
- Serkan Taspinar, Birkerød.
- Sherif Fahmi Tawdrous Girgis, Karlebo.
- Anthony Arthur Taylor, Århus.
- Seyfettin Temiz, Hillerød.
- Ali Riza Teniz, Brøndby.
- Cristina-Rodica Teodor, Gladsaxe.
- Sunay Tetik, Helsingør.
- Zuzanna Tilewska, Aalborg.
- Grzegorz Romuald Tilewski, Frederikshavn.
- Hakan Tilki, Århus.
- Sakir Titrek, Ballerup.
- Zeliha Titrek, Ballerup.
- Gøkhan Tokmak, Helsingør.
- Beate Tomaszewska, Hørsholm.
- Ayla Topcu, Århus.
- Fevzi Topcu, Højer.
- Melek Topcu, Højer.
- Osman Toplu, Ballerup.
- Ivan Tourlakov, Frederiksberg.
- Iliana Tourlakova, Frederiksberg.
- Viktoria Tourlakova, Frederiksberg.
- Ai My Tran, Odense.
- Kim Xuyen Tran, Vejle.
- Lieu Thi Tran, Haderslev.
- Stefania-Magdalena Tran, Århus.
- Thi Bich Phuong Tran, Karlebo.
- Thi Mang Truong, Pandrup.
- Thi Thanh Loan Truong, Odense.
- Thi Thuy Truong, Horsens.
- Maria Trzemecka, København.
- Necattin Tulumcu, Ringsted.
- Erdal Turan, København.
- Mustan Turan, Holbæk.
- Nimet Turan, Holbæk.
- Türkan Turan, Brøndby.
- Emel Türkyilmaz, København.
- Sahin Türkyilmaz, Vejle.
- Tevabil Türkyilmaz, Vejle.
- Özlen Ucak, Århus.
- Ersin Ucarkus, Holbæk.
- Nese Ucarkus, Holbæk.
- Livinus Ifeanyi Ugwoke, Viborg.
- Chukwudi Prince Ukpaka, Herlev.
- Yucel Ulusan, Horsens.
- Yakup Uzunel, Gladsaxe.
- Cornelis van der Poel, Århus.
- Thomas James Verniere, København.
- Andrejs Visockis, København.
- Joan Dorothea von Essen, København.
- Vladimir Voronine, København.
- Thi My Lien Vu, Aabenraa.
- Victor Watson, Århus.
- Maria Welber, København.
- Sandra Margaret West, Nykøbing F.
- Ann Elise Wiese, Frederiksberg.
- Vera Wodskou, København.
- Allison Earl Woessner, København.
- Bogdan Wojtulski, Århus.
- Olga Wolf, Hundested.
- Maya Yacov, Odense.
- Perihan Yandim, Vordingborg.
- Mehibe Yapici, Ishøj.
- Mensure Yapici, Herlev.
- Fong Yin Yapp, København.
- Tajudean Owolabi Yaqub, København.
- Siddika Yasar, København.
- Haci Yavas, Farum.
- Udgår.
- Elif Hanim Yelliday, Ishøj.
- Seyhan Yener, Aalborg.
- Salih Yeser, Ølstykke.
- Ferhat Yesil, Odense.
- Ismail Yesildal, København.
- Nedim Yildirim, København.
- Sevgi Yildirim, Herning.
- Erdeniz Yildiz, Århus.
- Erhan Yildiz, København.
- Mustafa Yildiz, Hammel.
- Aysel Yilmaz, København.
- Derya Yilmaz, Silkeborg.
- Lin Tai Yip, Glostrup.
- Hatice Yldirim, Dragsholm.
- Hüseyin Yldirim, Dragsholm.
- Emin Ünlü, Esbjerg.
- Emine Ünlü, Esbjerg.
- Fazilet Üret, Randers.
- Mustafa Üstün, Ballerup.
- Ayse Yurdakul, Vejle.
- Dogan Yurdakul, Nykøbing-Rørvig.
- Nuran Yurdakul, Frederiksberg.
- Tevfik Yurdakul, Hvidovre.
- Sevdiye Yüksel, Brøndby.
- Mehmet Üzel, København.
- Ibrahim Zafer, København.
- Anatoly Zhukov, Århus.
- Marina Zytnik, København.
- Fevzi Ödevci, Ballerup.
- Canan Øz, Odense.
- Sevgi Öz, Svendborg.
- Ali Özbek, Middelfart.
- Bahar Øzcan, Esbjerg.
- Musa Øzcan, Esbjerg.
- Muzafer Øzcan, Esbjerg.
- Zelika Øzcan, Esbjerg.
- Faruk Özcan, Karlebo.
- Mehmet Özcan, Horsens.
- Mehmet Akif Özdemir, Hvidovre.
- Tuncay Øzer, Århus.
- Havva Özer, Vordingborg.
- Filiz Øzkarsli, Holbæk.
- Ibrahim Özogul, København.
- Kadime Özogul, København.
- Ali Öztürk, Brøndby.
- Gürsel Öztürk, Horsens.
- Hülya Öztürk, Horsens.
- Sultan Öztürk, Brøndby.
§ 3. Loven har virkning fra ugedagen efter dens stadfæstelse.
Givet på Christiansborg Slot, den 8. maj 2002
Under Vor Kongelige Hånd og Segl
Margrethe R.
/Bertel Haarder